archive3 Shtator, 2020 - 12:11

Lajme

Merret vendimi, shkollat do të hapën në këtë datë

Në takimin e sotëm ndërmjet ministrit të Arsimit, Ramë Likaj, me drejtorët komunalë të arsimit, përfaqësuesit e SBASHK’ut dhe të këshillit të prindërve, është marrë vendimi që shkollat të hapen më 14 shtator Express mëson se nëse një shkollë nuk i plotëson kushtet dhe nuk certifikohet për masat anti-Covid, atëherë...
Lajme

Aksident i rëndë trafiku në Veternik(FOTO)

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur para pak minutave në hyrje të Prishtinë, në pjesën e njohur si ‘Veternik’. Nuk dihet rreth personave të lënduar, teksa në vendin e ngjarjes kanë arritur ekipet emergjente, raporton Indeksonline. Duhet përkujtuar që ditë më parë Policia e Kosovës bëri apel tek të...
Lajme

Specialja nuk ndalet, fton ish-komadantin e UÇK-së

Ish-komandanti i shtabit të përgjithshëm të UÇK-së, Agim Çeku është ftuar nga Gjykata Speciale. Ai është ftuar në cilësinë e të dyshuarit. Lajmin për ftesën e ka konfirmuar vet Çeku në një prononcim për Insajderin derisa ka shtuar se do të udhëtoj me 28 shtator. “Po është e vërtetë ftesën...
Lajme

Aksident i rëndë në Mitrovicë, katër persona bëhen për spital

Katër persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka ndodhur të mërkurën rreth orës 18:20 në Mitrovicë. Në aksident kanë qenë të përfshira tri vetura, shkruan Gazeta Sinjali. Siç njofton Policia, ngasësi i veturës N.N ka ikur nga vendi i ngjarjes. Të lënduarit janë dërguar në QKUK...
Lajme

Vendi që po gjobit ata që mbajnë maska në ambiente publike

Vittorio Sgarbi, kryetari i bashkisë së Sutrit në Itali, është një nga zërat kundër për vendosjen e maskës, por edhe kufizimeve të tjera të vendosura nga qeveria italiane për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Deklarata e dhënë së fundmi nga ai ka bërë bujë në mediat italiane dhe jo vetëm....
précis

Prizreni dhe krojet shumë shekullore

Nga Argjira (Ari) Ukimeri, Ma.Sc. Pedagoge KROI DHE XHAMIA E TERZI MAHALLËS Xhamia e TERZI MAHALLËS është ndër xhamitë më të vjetra në Prizren. Është ndërtuar në vitin 1721. Gjindet në lagjen e Terzive në Prizren, gjegjësisht në kryqëzimin e rrugës kryesore dhe rrugës anësore, në pjesën ballore xhamia është...
1 4 5 6 7 8
Page 6 of 8