archive3 Shtator, 2020 - 14:14

précis

Rikthehet Grupi 403, “Përralla e fundit” është kënga e parë në histori të grupit që i realizojnë videoklip

Grupi 403 rikthehet pas shumë vitesh në skenën muzikore përmes këngës “Përralla e fundit”, e cila në të njëjtën kohë është kënga e parë me videoklip e rock grupit. Muzika, teksti dhe orkestrimi i kësaj kënge është bërë nga Hektor Gjurgjiali, solisti i grupit. Më poshtë ju sjellim edhe tekstin...
Sporti

Babai i Messit le të kuptohet se Leo do të qëndrojë në Barcelonë

Babai dhe menaxheri i Lionel Messit, Jorge, ka lënë të kuptohet se djali i tij do të mbetet në Barcelonë deri në verën e vitit 2021. Jorge mbërriti në Barcelonë nga Argjentina të mërkurën dhe e mbajti një takim gati dyorësh me presidentin e Barçës, Josep Bartomeu, transmeton Gazeta Express....
Lajme

Digjet një veturë në Pejë

Një veturë është djegur në lagjen Kapeshinca të Pejës, shkruan Gazeta Sinjali. Lajmin e ka bërë të ditur, Driton Rugova, zëdhënës i Policisë rajonale në Pejë, i cili njoftoi se zjarri është shuar nga njësia e zjarrfikësve. “Në orën 11:50, Policia ka pranuar informacionin që po djegiet një veturë në...
Lajme

Ministri Zemaj jep premtimin e madh: Nuk do të lejojë që asnjë mjek në Kosovë të mbetet i papunë

Ministri i Shëndetësisë po zotohet se në Kosovë nuk do të ketë mjekë të papunë, derisa kërkon ngritje të performancës dhe llogaridhënies. Për këtë ministri Armend Zemaj thotë se ata që nuk mund t’i kryejnë detyrat, do të kalojnë në nivel tjetër të përgjegjësisë. Gjatë takimit me drejtorët e klinikave...
1 3 4 5 6 7 8
Page 5 of 8