archive3 Shtator, 2020 - 16:49

Lajme

“Kosova është gati”, ja kush e thotë

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara, Vlora Çitaku ka shkruar para takimit me palën serbe në Shtëpi të Bardhë, raporton Gazeta Express. Çitaku në Facebook derisa ka publikuar një fotografi ka shkruar se Kosova është gati për takimin e sotëm. Delegacioni i Kosovës tashmë është nisur për në Shtëpi...
Lajme

Deklarohet Avdullah Hoti nga Washintoni, ja çka thotë

Delegacioni i Kosovës është nisur për në Shtëpi të Bardhë aty ku do të mbahet takimi i parë me Serbinë me ndërmjetësimin amerikan, raporton Gazeta Express nga vendi i ngjarjes. Kryeministri Avdullah Hoti para mediave ka deklaruar se sot do të diskutojnë për ekonomi. “Do të keni informata sapo të...
Lajme

E dhimbshme: Vdes një person në vendin e tij të punës, e zë bageri

Një 49-vjeçar ka humbur jetën derisa ka qenë duke punuar me ekskavator në Bogë të Rugovës Rasti ka ndodhur pasditen e së mërkurës, ndërkaq është konfirmuar nga zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës, Driton Rugova. “Më datë 02.09.2020, rreth orës 17:50 policia është informuar se në fshatin Bogë të...
Lajme

Shkon në 548 numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 459 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 78 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 9 raste...
Lajme

LAJMI I FUNDIT: Bie ndjeshëm numri i rasteve me Covid-19

190 TË SHËRUAR DHE 78 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 459 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 78 raste...
1 2 3 4 5 6 8
Page 4 of 8