archive3 Shtator, 2020 - 18:13

Lajme

KEDS njofton se këto vende në Kosovë do të mbesin pa rrymë

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prishtinë 1. Nga TS 35/10kV Batllava do të ndërprehet: Dalja 10 kV Orllani (Kodi: 14015002) prej orës 09:00-12:00 dhe prej orës 13:00-16:00 Vendet: Gibovci, Shkolla e Vjetër, Xhamia e Vjetër, Kalatica, Braina, Berveniku, Bllata, Metergovci 1 dhe 2, Orllani, Vikendicat dhe Te Zahir...
Sporti

Tronditet klubi i njohur: 18 futbollistë infektohen me Koronavirus

Boca Juniors ka konfirmuar se 18 lojtarë të ekipit janë të infektuar me koronavirus, 15 ditë përpara nisjes së Kupës Libertadores. Klubi argjentinas e dha lajmin pas testeve të kryera te të gjithë lojtarët dhe stafi teknik. “Të gjithë do të izolohen siç thotë protokolli dhe do t’i nënshtrohen testeve...
Lajme

Vdes një e infektuar me Covid-19

Një grua nga komuna e Vitisë ka humbur jetën sot si pasojë e koronavirusit, njofton drejtoresha e QKMF-së në Viti, Vjollca Kadolli. Viktima është nga fshati Pozheran i Vitisë. Gjatë 24 orëve të fundit në këtë komunë nuk është shënuar asnjë rast i ri me koronavirus, ndërsa një i infektuar...
Lajme

Dalin fotografi të Hotit e Vuçiqit brenda Shtëpisë së Bardhë, i pret Grenell

Këshilli për Siguri Kombëtare i ShBA’së, ka publikuar disa fotografi të kryeministrit Avdullah Hoti dhe presidentit Aleksander Vuçiq në Shtëpinë e Bardhë. Në fotografitë e publikuara shihet Emisari Special i Presidentit Trump, Richard Grenell duke i mirëpritur Hotin dhe Vuçiq’in, raporton Gazeta Express. “Presidenti Vuçiq dhe kryeministri Avdullah Hoti sapo...
Lajme

Mustafa flet për gjendjen politike dhe koronavirusin me ambasadorin italian

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka takuar ambasadorin e Italisë në Kosovë, Nicola Orlando. Në takim është folur për gjendjen politike në vend si dhe për pandeminë COVID-19 Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi nga zyra për informim e LDK-së. “Gjatë këtij takimi, kryetari Mustafa...
Lajme

Hoti e Vuçiq gati për takimin, priten nga Grenell dhe O’Brien

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq kanë arritur në Shtëpinë e Bardhë. Kjo është bërë e ditur nga Këshilli Shtetëror i Sigurisë i SHBA-ve, shkruan lajmi.net. Hoti e Vuçiq janë pritur nga i dërguari i Posaqëm i Presidentit të SHBA-ve Donald Trump për dialogun Kosovë...
Lajme

Turqia paralajmëron manovra ushtarake në det, “hyn në lojë” edhe Rusia

Pas nisjes drejt Mesdheut të aeroplanmbajtëses franceze “Charles de Gaulle” në mbështetje të Greqisë, Turqia ka përshkallëzuar tensionet me veprimin më të fundit. Ankaraja zyrtare ka paralajmëruar se në Mesdheun Lindor do të zhvillohet stërvitje ushtarake nga flota ruse me zjarr të vërtetë. Lidhur me këtë stërvitje, Turqia ka vënë...
1 2 3 4 5 8
Page 3 of 8