archive3 Shtator, 2020 - 20:24

Lajme

Aksident trafiku në Pejë(FOTO)

Një aksident trafiku mes dy veturave ka ndodhur në fshatin Vitomericë të Pejës. Sinjalizuesit kanë dërguar në adresë të Gazetës Sinjali fotografi nga vendi i ngjarjes. Gazeta Sinjali ka kontaktuar me Policinë e Kosovës dhe do t’ju mbajë të informuar lidhur me detajet e këtij aksidenti....
Lajme

Ekskluzive: Ngritët aktakuza e parë nga Gjykata Speciale

Është ngritur aktakuza e parë nga Gjykata Speciale. Burime të Indeksonline, bëjnë me dije se Prokuroria Speciale në fund të muajit shkurt e ka dorëzuar akuzën në Gjykatën Speciale, e cila më pas edhe është konfirmuar. Vlen të përmendim faktin se me ngritjen e aktakuzës së parë gjykata funksionalizohet, ngase...
Lajme

Shtëpia e Bardhë tregon detaje eksluzive nga takimi Kosovë-Serbi

Kreu i Këshillit të Sigurisë Kombëtare të SHBA’së, Robert O’Brien ka thënë se ka progres në bisedimet Kosovë-Serbi që kanë filluar sot, shkruan Gazeta Metro. Këshilli i Sigurisë përmes disa pamjeve të publikuara në rrjetin social Twitter, thotë se diskutimet do të vazhdojën edhe gjate pasdites. “Liderët e Kosovës dhe...
Lajme

Kryeministri Hoti u drejtohet mediave në ora 21:00

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në ora 21 do t’iu drejtohet mediave duke njoftuar me atë se çka ka ndodhur në takimin e mbajtur në Shtëpinë e Bardhë në Uashington në mes të delegacionit të Kosovës dhe Serbisë. Gazeta Express merr vesh se kryeministri Hoti do t’iu adresohet mediave në...
Lajme

Grenell demanton mediat dhe delegacionin serb

Emisari i posaçëm i presidentit të SHBA’së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka demantuar mediat dhe delegacionin serb duke thënë se nuk është e vërtetë se i është ofruar presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiqit dokumenti për të nënshkruar njohjen e shtetit të Kosovës. Tëitter përmes një shkrimi në...
Lajme

Specialja ftes edhe për ish-komadantin e UÇK-së, reagon Haradinaj

Kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj ka reaguar pas ftesës që mori nga Specialja, Agim Ceku, raporton Gazeta Express. Haradinaj në Facebook ka thënë se Ceku është një nga kontribuesit e mëndhenj të luftës dhe ndërtimit të paqes. Ish’kryeministri tha se ai do të kalojë edhe këtë sfidë, faqebardhë. https://www.facebook.com/RamushHaradinajOfficial/posts/2047406198717117...
1 2 3 4 8
Page 2 of 8