archive3 Shtator, 2020 - 23:59

ShowBiz

Krizë mes Arbenitës dhe Feros, dyshohet se janë ndarë

Çifti i shumëpërfolur i showbizit Arbenita dhe Fero duke se i kanë ndarë rrugët me njëri tjetrin, shkruan Gazeta Sinjali. Dyshimet për këtë erdhën pasi modelja dhe reperi i kanë larguar të gjitha fotot e përbashkëta që i kishin të publikuara në “Instagram”. Madje, asnjëri prej tyre nuk është duke...
Lajme

O’Brien për takimet Kosovë – Serbi: Palët shënuan progres real sot, bisedimet vazhdojnë nesër

Ka përfunduar edhe takimi i dytë midis Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë. Lidhur me këtë takim ka shkruar edhe këshilltari i presidentit Donald Trump për siguri kombëtare, Robert O’Brien, shkruan lajmi.net. Ai ka hënë se palët kanë shënuar progres dhe se bisedimet do të vazhdojnë nesër. “Raund shumë...
Lajme

Aksident përball ndërtesës së EULEX-it

Një aksident ka ndodhur sonte në rrugën “Astrit Dehari” ose saktësisht përball objektit të EULEX-it në Prishtinë. Nuk dihet si ka ndodhur ky aksident mirëpo sipas fotove të siguruar nga Gazeta Insajderi, vetura shihet se ka hyrë në hapësirat e objektit të Ministrisë së Infrastrukturës. Më poshtë mund të shihni...
Lajme

Alketa në një rrëfim Prizreni për Blendi Fevziun

Gjatë ditës së sotme gazetarja, prezantuesja e njohur e shkrimtarja Alketa Gashi Fazliu ka realizuar një intervistë për emisionin Opinion me Blendi Fevziun! Ky dokumentar që është pjesë e ciklit të dokumentarëve për qytetet më të veçanta mbarëshqiptare që Blendi Fevziu ka realizuar këtë sezon përfshinë të gjitha karakteristikat e...
Lajme

Kurti pyetet rreth bashkimit me Vjosën, ja si përgjigjet

Albin Kurti ka folur rreth një bashkimi të mundshëm me kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmanin. I pyetur nga Indeksonline nëse do ti shohim së bashku në zgjedhjet e ardhshme, ai tha se veç le ti shpallim zgjedhjet, se do të na shihni të gjithë së bashku. Kurti thotë se populli...
1 2 3 8
Page 1 of 8