archive2 Shtator, 2020 - 18:29

Lajme

Hoti e Vuçiq mund të kthehen me fluturimin e njëjtë në Bruksel

Gjatë 3 dhe 4 shtatorit do të zhvillohen takime intensive në mes të palës kosovare dhe asaj serbe në Washington, me ndërmjetësimin e këshilltarëve kryesorë të Donald Trump, Robert O’Brien dhe Richard Grenell. Derisa sot Brukseli ka njoftuar edhe zyrtarisht se takimi i nivelit të lartë në mes të Kosovës...
Lajme

COVID-19 mbledh 29 shtete të botës në Kolegjin AAB në Kosovë

Polonia, Greqia, Finlanda, Turqia, Kanadaja, Brazili, Australia, Uruguai, ShBA, Republika Dominikane, Singapori, Ekuadori, Britania e Madhe, India, Butani, Tunizia, Franca, Belgjika, Filipinet, Italia, Gjermania, Meksiko, Rumania, Bullgaria, Sllovenia, Bosnja e Hercegovina, Kosova, Maqedonia e veriut, Shqipëria, janë 29 shtete pjesëmarrëse që do të bëhen pjesë e Konferencës Shkencore Virtuale më...
Lajme

Studim: Ky ilaç po ul rrezikun e vdekjes nga Covid-19 për 20 për qind

Sipas një analize të bazuar në shtatë testime ndërkombëtare, trajtimi me steroide i pacientëve në gjendje të rëndë nga koronavirusi e ul për 20 për qind rrezikun nga vdekja. Rezultati i këtij studimi e ka shtyrë Organizatën Botërore të Shëndetësisë që t’i përditësojë udhëzimet rreth trajtimit të personave të prekur...
Lajme

E dhimbshme: 19 vjeçari nga Suhareka vret vetën me armë zjarri

Një vdekje e dyshimtë është raportuar në Studençan të Suharekës, të mërkurën në mesditë. Bëhet fjalë për një burrë të lindur në vitin 2001. Policia e Kosovës ka konfirmuar rastin për KOHËN duke thënë se pas hetimeve fillestare dyshohet të ketë qenë vetëvrasje me armë zjarri. “Sot është hapur një...
1 2 3 4 5 7
Page 3 of 7