archive2 Shtator, 2020 - 21:52

Lajme

Serwer: Në Washington mund të diskutohet edhe për këto tema

Marrëveshja për hekurudhat, linjën ajrore dhe autostradën që lidh Kosovën me Serbinë- janë temat me të cilat do të nisin takimet në Shtëpinë e Bardhë, nën ndërmjetësimin e emisarit amerikan, Richard Grenell. Edhe përgatitjet e delegacionit të Kosovës janë bërë rreth këtyre temave, ku pritet të prezantohen projektet me qëllim...
Blerim Latifi
Op/Ed

Ardhja e shqiptarofobëve

Nga Blerim Latifi Në fillim erdhën turqit dhe na thanë: Bëhuni turq, se po mbetët shqiptarë flakët e xhehnemit do t'iu përvëlojnë, këndej dhe andej varrit! Shumë nga ne i besuan dhe ne mbetëm më pak. Pastaj erdhën serbët dhe na thanë: Shqiptarë, ju jeni njerëz me bisht, nënnjerëz, prandaj,...
Lajme

Ky vend që 100 ditë pa asnjë rast me Covid-19

Që nga 26 maji Tajlanda nuk ka shënuar asnjë rast të ri të infektimit me koronavirus. Tajlanda është bërë vendi i tretë që shënon 100 ditë pa një infektim lokal të COVID-19, duke u bashkuar me Tajvanin dhe Zelandën e Re, sipas Bloomberg News. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, tetë raste...
Lajme

Ish-kryeministri i Italisë infektohet me Covid-19

Ish-kryeministri i Italisë, Silvio Berlusconi, ka konfirmuar se ka rezultuar pozitiv në testin për COVID-19. Lideri aktual i partisë “Forca Italia” aktualisht është në shtëpinë e tij në Arcore, ku pritet të kalojë një kohë i izoluar....
Lajme

Pjetër Ndrecaj: Në Polici e mora vesh se e kam vrarë gruan

Sot në Gjykatën Themelore në Gjakovë, ka dhënë mbrojtjen e tij i akuzuari për vrasjen e gruas dhe vajzës së tij, Pjetër Ndrecaj. I akuzuari Ndrecaj tha se herën e fundit, ditën kur edhe ka ndodhur vrasja, kishte shkuar për ta marrë gruan dhe se me vete kishte një kallashnikov....
1 2 3 4 7
Page 2 of 7