archive1 Shtator, 2020 - 12:10

Lajme

A do të fillojë mësimi më 14 shtator?

Brenda dy javësh do të përfundojnë të gjitha përgatitjet e duhura për fillimin e vitit të ri shkollor 2020/2021 në kohë pandemie, thonë përfaqësues në Ministrinë e Arsimit dhe Shkencës në Qeverinë e Kosovës. Në anën tjetër, Sindikata e Bashkuar për Arsim dhe Shkencë dhe Kulturë, SBASHK, ka tërhequr vërejtjen...
Lajme

Burri rrah gruan në Gjilan, por e pëson keq

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Gjilan, i cili dyshohet se pas një mosmarrëveshje kishte sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij. I dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje me vendim të prokurorit. Njoftim i plotë pa ndërhyrje: Gjilan 31.08.2020, 17:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që...
Lajme

Pulmologu i njohur: Ja pse po ulet numri i të infektuarve

Ka më shumë se gjysmë viti prej kur qytetarët e vendit tonë ashtu si edhe në të gjithë botën po ballafaqohen me pandeminë COVID-19, ndërsa kërkimet për një vaksinë a ilaq po vazhdojnë. Ky virus është bërë pjesë e përditshmërisë, e masat rigoroze në luftën kundër përhapjes së infeksionit, të...
Lajme

Shqetësuese: Rritet ndjeshëm numri i rasteve me Covid-19 në Gjermani

Instituti për sëmundje ngjitëse “Robert Koch” ka njoftuar se gjatë 24 orëve të kaluara në Gjermani janë shënuar 1,218 raste të reja me Covid-19. Kështu numri i përgjithshëm i të prekurve shkoi në 243,599 persona, shkruan The Guardian, transmeton Gazeta Express. Gjatë kësaj periudhe u shënuan edhe katër viktima dhe...
Lajme

Përleshje me armë zjarri në Podujevë, Policia jep detaje

Mbrëmë në qytetin e Podujevës, u dëgjuan të shtëna me armë zjarri, e si pasojë mbetën të plagosur dy persona. E, në raportin 24 orësh policia bën të ditur se të plagosurit janë duke u trajtuar në Spitalin e Prishtinës, ndërsa janë në kërkim të 4 të dyshuarve, e një...
Lajme

Habit profesori serb: Milosheviq është gjallë, jeton në këtë vend

Profesori nga Beogradi, Velimir Abramoviq, pretendon se Slobodan Milosevic është gjallë dhe jeton në Rusi. Kështu pretendon profesori nga Beogradi, Velimir Abramoviq. Sipas tij, Milosheviqi ishte profil ideal për periudhën transitore midis komunizmit dhe nacionalizmit. “Ku është Millosheviqi dhe Mira, ky çift bashkëshortor. Millosheviqi asnjë fjali gabim nuk e ka...
1 2 3 4 5
Page 3 of 5