archive1 Shtator, 2020 - 23:52

Lajme

Kapen pamje të ujkut të zi në Kamenicë (FOTO)

Fotografi Arian Mavriqi ka arritur të shkrepë foto të një prej specieve që është e rrezikuar për zhdukje, ulkonjës së zezë. Në profilin e tij në Facebook ai ka publikuar disa prej fotove që i ka shkrepur sot. “Ulkonja e zezë (specie e rrezikuar për zhdukje)! Fotografitë që po i...
Lajme

Viktimat nga Covid-19 në Kosovë janë të këtyre moshave

Në dy javët e fundit në Kosovë kanë vdekur 123 persona nga sëmundja COVID-19, që e shkakton koronavirusi. Viktimat që kanë humbur jetën në Kosovë, kryesisht janë të moshës 30 deri në 50 vjeçare, thotë Nehat Baftiu, drejtor i Klinikës së Anesteziologjisë dhe Reanimacionit. Ai shton se ndonëse kushtet në...
Biznes

Fillon shitja online e mallrave të konfiskuar nga Dogana

Dogana e Kosovës njofton se që nga sot ka filluar me shitjen online të mallrave të konfiskuar. Ky sistem pritet t’iu mundësojë të gjithë qytetarëve të Kosovës që të kenë qasje dhe njehkohsisht të marrin pjesë online në ankandet e organizuara nga Dogana, transmeton Klan Kosova. “Në kuadër të modernizimit...
1 2 3 5
Page 1 of 5