archiveGusht 2020

Lajme

Nga dita e sotme ja ku do të bëhet trajtimi i pacientëve me COVID-19

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të përgjithshëm të ShSKUK-së, Valbon Krasniqi, ka thënë se nga sot do fillojë të lirohet Klinika e Neurologjisë nga pacientët të cilët po trajtohen aty për koronavirus. Krasniqi thotë se qëllimi është të lirohen klinikat e tjera në të cilat aktualisht po trajtohen pacientë me...
Lajme

Kërkohen hetime të pavarura për vrasjen e të miturit Kujtim Veseli

Aktivistë të fushatës “Drejtësi për Kujtimin” kanë dorëzuar sot në Prokurorinë e Shtetit peticionin me mbi 1,300 nënshkrime të qytetarëve që kërkojnë nga ky institucion dhe Policia e Kosovës kërkim-falje publike ndaj familjes së Kujtim Veselit, i cili dyshohet të jetë dhunuar seksualisht dhe pastaj u gjet i vdekur në...
Lajme

Këto janë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve në Mal të Zi

omisioni Shtetëror Zgjedhor i Malit të Zi ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve parlamentare që janë mbajtur dje në këtë shtet. Siç bëhet e ditur, në bazë të numrit 100% të votave, Partia Demokratike e Socialistëve (E Gjukanoviqit), ka fituar 35.06 përqind të votave, përkatësisht 143 mijë e 548 vota....
Lajme

Çka i tha Vuçiq Merkelit për Kosovën

Sot, presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, bisedoi në telefon me kancelaren gjermane Angela Merkel, dhe tema kryesore ishte Kosova, në veçanti takimet e ardhshme në Uashington dhe Bruksel. Siç njoftojnë media serbe, Vuçiq, deklaroi se ai kishte një bisedë të shkëlqyeshme me kancelaren gjermane, Merkel. Si dhe kishte marrë mbështetje...
Sporti

Vjen një lajm i mirë nga Përfaqësuesja e Kosovës

Trajneri Bernard Challandes e ka vazhduar kontratën me Federatën e Futbollit të Kosovës, për t’i prirë Kombëtares së Kosovës deri në vitin 2022. Challandes nënshkroi deri në vitin 2022 me Kosovën të hënën në një konferencë për media në Prishtinë, para ndeshjeve të shtatorit në Ligën e Kombeve, raporton Gazeta...
Lajme

Gjuajtën me armë zjarri, Policia arreston gjashtë persona

Policia Rajonale në Prizren ka arrestuar gjashtë persona, të cilët shihen në një video të publikuar në rrjete sociale, duke gjuajtur me armë zjarri, raporton Express. Përmes një komunikate drejtuar mediave, Policia ka bërë me dije se ka kryer edhe bastisje në disa fshatra, ku ka sekuestruar revole, armë gjuetie,...
1 2 3 4 5 169
Page 3 of 169