archive30 Gusht, 2020 - 23:08

Lajme

Budva bie në dorë të prorusëve dhe proserbëve

Në Mal të Zi, përveç zgjedhjeve parlamentare, po mbahen edhe zgjedhjet lokale në pesë komuna. Në komunën e Budvës fiton bindshëm koalicioni prorusë dhe proserb. Pas përpunimit të shtatë vendvotimeve (nga 27), koalicioni “Së bashku për Ardhmërinë e Malit të Zi” – i udhëhequr nga Marko Bato Carevic fitoi 48...
Lajme

Aleati i Erdogan: Lufta me grekët çështje kohe

Pas zëvendëspresidentit turk Fuat Oktay, kërcënimet për luftë me Greqinë u lëshuan edhe nga aleati nacionalist i Erdogan, Devlet Bahceli. Udhëheqësi i Partisë Nacionaliste për Veprim tha se planet e Greqisë për të shtrirë ujërat e saj territoriale në 12 milje detare janë një shkak lufte për Turqinë, ndërsa ftesën...
Lajme

Aksident i rëndë në Gjakovë, lëndohet një motoçiklist

Një person është rrokullisur me motoçikletë në fshatin Fshaj të Gjakovës sot në orën 15:00, pasi nuk e kishte përshtatur shpejtësinë me kushtet e rrugës. Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Gjakovës, Nusret Gjurkaj, i cili ka thënë se ngasësi i motoçikletës është dërguar në...
Lajme

Aksident me fatalitet në autostradën ‘Arbën Xhaferi’

Një person ka humbur jetën në një aksident të rëndë trafiku në autostradën “Arbën Xhaferi” rreth orës 18:38. Viktima dyshohet se ka humbur kontrollin dhe është rrokullisur. Lajmin e ka bërë të ditur për Gazetën Sinjali, zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha, i cili njoftoi se një person tjetër...
Lajme

Moti për pesë ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njoftoi sot se dita e nesërme që është edhe e e fundit e muajit gusht do të vijoj me kushte të ngjashme meteorologjike. “Diell dhe vlera të larta të temperaturave maksimale do shënohen ditën e hëne. Nga dita e marte, vendi ynë do të jetë nën...
ShowBiz

Rina Balaj përseri merr vëmendjen me format e saj trupore

Të gjithë sytë nga trupi i Rinës. Këngëtarja e njohur shqiptare, Rina Balaj, që nga fillimet e para të karrierës ishte shumë e komentuar, shkruan lajmi.net. Ajo karrierën e nisi si një rep-artiste, e më pas vendosi ta ndryshoj zhanrin mirëpo edhe kështu po pëlqehet mjaft shumë na publiku. Rina...
Lajme

Tensionet në Mesdhe, për herë të parë përmendet lufta

Një zgjerim i mundshëm i ujërave territoriale greke përgjatë kufirit detar me Turqinë do të ishte një arsye për luftë, tha ministri i Jashtëm turk Mevlüt Çavusoglu. “Ne nuk do të lejojmë që Greqia të zgjerojë ujërat e saj territoriale në Detin Egje në 12 milje,” u citua Çavusoglu nga...
1 2 3
Page 1 of 3