archive29 Gusht, 2020 - 23:38

Sporti

Vdes ish-basketbollisti i njohur i NBA

Cliff Robinson, ish-basketbollist 2.08 m i gjatë, i cili ka luajtur plot 18 sezone në NBA, ka ndërruar jetë në moshën 53-vjeçare si pasojë e hemorragjisë cerebrale (ishte shtruar në spital prej një jave). Robinson ka qenë një lojtar me shkathtësi absolute në lojë. Cilësitë e tij ranë në sy...
Lajme

Ngjarje e rëndë, gjendet i vetëvarur pranë banesës një 47-vjeçar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Librazhd. Një 47-vjeçar është gjetur i vetëvarur pranë banesës së tij. ‘’Më datë 29.08.2020, rreth orës 19:50, është gjetur nga familjarët dyshohet i vetvarur në një pemë pranë banesës, shtetasi A. A., 47 vjeç.’’, informon policia. Nga hetimi paraprak dhe...
Lajme

Vdes edhe një mjek nga koronavirusi në Kosovë

Mynafir Beshiri është mjeku që ka vdekur sot nga koronavirusi në Kosovë. Lajmin e konfirmoi Oda e Mjekëve të Kosovës. “Humb betejën me koronavirusin mjeku nga Dragashi. Ndahet nga jeta Dr. Mynafir Beshiri. Dr. Beshiri i ka shërbyer shëndetësisë primare në QKMF Dragash. Oda e Mjekëve të Kosovës, i shpreh...
Lajme

Ky është mjeku që humbi betejën sot me koronavirusin

Mynafir Beshiri është mjeku që ka vdekur sot nga koronavirusi në Kosovë. Lajmin e konfirmoi Oda e Mjekëve të Kosovës. “Humb betejën me koronavirusin mjeku nga Dragashi. Ndahet nga jeta Dr. Mynafir Beshiri. Dr. Beshiri i ka shërbyer shëndetësisë primare në QKMF Dragash. Oda e Mjekëve të Kosovës, i shpreh...
Lajme

Aksident në Klinë, lëndohet një person

Një vetaksident veturave ka ndodhur në orët e mbrëmjes në fshatin Grobonicë, të komunës së Klinës. Një lexues i IndeksOnline ka dërguar pamje nga vendi i ngjarjes. Nga Policia e Kosovës kanë treguar për IndeksOnline se një person ka marrë lëndime trupore, i cili po trajtohet në QKMF në Istog....
Lajme

Vit rekord i rendimenteve të grurit

Fermeri Shaqir Sallahu, nga komuna e Ferizajt, ka pasur të kultivuar mbi 100 hektarë tokë më kulturën e grurit. Ai tregon se gjatë këtij viti cilësia dhe sasia e grurit ka qenë në nivel të kënaqshëm. Për një hektar sipërfaqe, Sallahu, thotë se ka grumbulluar mbi 5,500 kilogram grurë. “Ne...
1 2 3 5
Page 1 of 5