archive28 Gusht, 2020 - 23:51

ShowBiz

Mësohet data e publikimit të këngës së re nga Gjiko dhe Melinda

Është zbuluar data e publikimit të këngës më të re nga Gjiko në bashkëpunim me Melindën. Artistët kanë zgjedhur ditën e dielë për të lansuar projektin, i cili është punuar në Redbox. Kënga quhet “X5”, klipi i së cilës është realizuar nga Entermedia në Tiranë. https://www.instagram.com/p/CEcM2LrhapR/...
Shëndeti

Ariu polar vret holandezin në një zonë ‘kampingu’

Një burrë holandez 38 vjeçar u vra nga një ari polar në ishujt “Norvegjezë Arktik të Svalbard” të premten, ndërsa besohet të jetë incidenti i parë vdekjeprurës në nëntë vite. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, burri i cili u identifikua si Johan Jacobus Kotte, u sulmua nga ariu teksa...
Lajme

Covid-19, Angela Merkel ka një njoftim të rëndësishëm

Kancelarja gjermane, Angela Merkel u ka bërë thirrje njerëzve që të vazhdojnë të kenë kujdes kundër koronavirusit dhe ka paralajmëruar se pandemia mund të përkeqësohet në muajt e ardhshëm. Sipas saj, jeta nuk do t’i kthehet normalitetit derisa të zhvillohet vaksinë për sëmundjen COVID-19, që shkakton ky virus. “Kjo është...
Sporti

Vazhdojnë reagimet pas djegies së flamurit grek nga Skifterat e SC Gjilani

Mbrëmë pas ndeshjes SC Gjilani-APOEL Nicosia, tifozët ultra të Gjilanit, Skifterat, kanë djegur flamurin e Greqisë në Sheshin Skënderbeu. Për këtë gjest të tifozëve të Gjilanit kanë reaguar sot shumë institucione në Kosovë, përfshi edhe Ministrin e Jashtme, Meliza Haradinaj – Stublla, SC Gjilani. Por pas saj ka reaguar edhe...
1 2 3 5
Page 1 of 5