archive27 Gusht, 2020 - 16:24

Lajme

Dardan Molliqaj hedh akuza të rënda mbi Vetëvendosjen

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka kritikuar ish-qeverinë e drejtuar nga Albin Kurti. Molliqaj ka thënë se VV luftën kundër korrupsionit e ka bërë vetëm me fjalë dhe nuk i ka kritikuar oligarkët. “Nuk ka prodhuar ndryshe prej asaj që kam pritur, përveç që e ka shpërfaq atë që e...
Biznes

Kërkohet që paga minimale në Kosovë të bëhet 350 euro

Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës ka shfaqur pakënaqësi me situatën që gjendet sektori privat, sidomos tash në kohë të pandemisë. Kryetari i Sindikatës, Jusuf Azemi, ka theksuar se janë bërë keqpërdorime të pakos emergjente për pagesat 170 euro të punëtorëve. Ai ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës...
Lajme

Kërkohet shtyrja e vitit të ri shkollor për 10 ditë

Sindikata e Arsimit kërkon që të shtyhet për dhjetë ditë viti i ri mësimor, nisjen e të cilit e ka planifikuar ministria e Arsimit dhe e ka miratuar Qeveria. Nga SBASHK’u thonë se e përkrahin planin e qeverisë për rinisjen e mësimit, por, sipas kësaj sindikate, institucioneve të arsimit u...
Lajme

Shkon në 498 numri i të vdekurve me COVID-19 në Kosovë

Brenda 24-orëve të fundit kanë humbur betejen me Koronavirusin 6 persona. Numir total i të vdekurve ka arritur në 494. Gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 534 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 141 raste pozitive. Numri...
Lajme

Brenda Laboratorit “Olive Medical”, ja si kryhet një test serologjik për COVID-19

ashmë qytetarët e Republikës së Kosovës mund të kryejnë teste të COVID-19 edhe në Klinika Private. Ministria e Shëndetësisë ka licencuar afër 100 laboratorë privatë për testime serologjike dhe disa për testime molekulare (RT-PCR). Një nga institucionet e licencuara është edhe Laboratori Olive Medical në Prishtinë. “Në Laboratorin Olive ne...
Lajme

Vaki kosovare: Parkon veturën në semafor

Prishtina është e ngarkuar thuajse gjatë tërë ditës me vetura që qarkullojnë e të cilat me vështirësi gjejnë ndonjë vend për tu parkuar, transmeton IndeksOnline. Mirëpo një qytetarët duke se ka gjetur një ‘zgjidhje’ për veturën e tij. Në mes të ditës, në semafor në Lagjen Bregu i Diellit, ka...
1 2 3 4 5 6
Page 3 of 6