archive27 Gusht, 2020 - 23:30

Lajme

Çka do të ndodh nesër në Kosovë?

Për ditën e nesërme, më 28 gusht 2020 janë paralajmëruar të zhvillohen këto ngjarje në Kosovë: Qeveria e Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 9:00) Autoriteti Kosovar i Konkurrencës mban konferencë për media lidhur me monitorimin e çmimeve për testimet për Covid-19. (Objekti i ish-bankës së Lubjanës,...
Lajme

​Borxhlinjtë e mbeturinave pas 15 shtatorit dërgohen te përmbaruesi privat

Kompania Regjionale e Mbeturinave “Pastrimi”, SH.A-Prishtinë ka njoftuar të gjithë klientët se duke filluar nga data 15 shtator e këtij viti, do të fillojë procedimin e klientëve borxhlinjë në procedurë përmbarimore te përmbaruesit privat. Sipas kësaj kompanie, kjo vlen për konsumatorët me borxhe të akumuluara ndër vite. Kompania Regjionale e...
Lajme

Aksident i rëndë në Drenas, humb jeten një person

Një aksident ka ndodhur në fshatin Çikatovë të Vjetër në Komunën e Drenasit. Gazeta Express ka siguruar fotografi nga vendi i ngjarjes, ku si pasojë e aksidentit disa persona janë lënduar dhe një tjetër ka vdekur. Express do t’iu mbajë të informuar lidhur me rastin. “Me daten 27.08.2020 rrethe ores...
1 2 3 6
Page 1 of 6