archive26 Gusht, 2020 - 11:31

ShowBiz

Adelina Tahiri në foto në bikini me të dashurin në plazh

Këngëtarja e njohur shqiptare, Adelina Tahiri, është shfaqur tejet e lumtur krah bashkëshortit të saj. Ajo po bën jetë si në përralla dhe shëtitjet e shumta nuk po mungojnë. Adelina po i shijon pushimet në bregdet dhe nga atje me ndjekësit po ndan imazhe të ndryshme. Në foton e fundit...
Lajme

Lladrovci shërohet nga Covid-19

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, njofton se është shëruar nga koronavirusi. Këtë informacion e ka dhënë përmes profilit të tij në Facebook, teksa ka falënderuar stafin mjekësor për kujdesin. Postimi i tij i plotë: Përfundimisht u konfirmua se tashmë, COVID-19, e kam mposht plotësisht, jo aq lehtë sa e mendoja...
Lajme

Kaq do të dënoheni me ligjin e ri nëse nuk e vendosni maskën

Sot është publikuar në Faqen Zyrtare ligji për pandeminë i miratuar në Kuvend të Kosovës, raporton Gazeta Express. Me ligjin anti COVID parashihen dënime për të gjithë ata që nuk zbatojnë vendimet e Ministrisë së Shëndetësisë dhe organeve kompetente. Dënime janë paraparë edhe për personat që nuk vendosin maska. Sipas...
Lajme

Prishen gypat, këto fshatra në këtë qytet do mbesin pa ujë

Kompania rajonale e ujësjellësit “Gjakova”, bërë me dije se për shkak të defektit në gypin kryesorë, që ka ndodhur në fshatin Gexhë, është ndërprerë furnizimi me ujë. Pa ujë do të mbesin zona e fshatrave të Anadrinit, një pjesë e fshatit Xërxe, Gexhë, Radostë, Ratkovc, Vrajak, Bratotin dhe Dejnë. Kompania...
Lajme

OBSH-ja jep lajmin e mirë rreth pandemisë

Pandemia e koronavirusit po vazhdon të jetë prezente nëpër botë, por të dhënat e fundit javore të publikuara nga OBSH-ja tregojnë një ngadalësim të epidemisë në shumicën e rajoneve, veçanërisht në kontinentin amerikan. “Më shumë se 1,7 milionë raste të reja të COVID-19 dhe 39 000 vdekje të reja u...
Lajme

Aksident në Shqipëri, Kosovari godet për vdekje një grua

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në mëngjes në Mirditë. Ngjarja ndodhi në fshatin Reps. Burime zyrtare bënë me dije se një kalimtare është përplasur nga një makinë, e për pasojë gruaja ka ndërruar jetë. Policia bën me dije se makina me drejtues shtetasin me inicialet B.R.,banues Kosovë, ka...
Lajme

Mjeku i njohur humb betejën me Coronavirusin

Coronavirusi i ka marrë jetën një tjetër mjeku në Shqipëri. Vilson Topulli është mjeku që nuk i ka mbijetuar luftës me virusin. Lajmi i hidhur është bërë i ditur nga Silva Bino, shefja e Departamentit të Epidemiologjisë dhe Kontrollit të Sëmundjeve Infektive në ISHP. Postimi pa ndërhyrje i saj: “Kjo...
1 2 3 4 5
Page 4 of 5