archive26 Gusht, 2020 - 15:47

Lajme

Ministria e Arsimit e merr një vendim për testin e maturës

Ministria e Arsimit dhe Shkencës (MASH) ka marrë vendim që testi i maturës të mbahet me masa të shtuara të kujdesit për ruajtjen e shëndetit të nxënësve. Përmes një komunikate, ministria ka treguar për vendimin e marrë nga Komisioni Shtetëror i Maturës, i cili ua ndalon hyrjen nëpër qendra të...
Lajme

Rastet e riinfektimit me koronavirus rrisin shqetësimet për imunitetin

Dy pacientë evropianë janë konfirmuar si të riinfektuar me koronavirusin e ri, duke rritur shqetësimet për imunitetin e njerëzve ndaj virusit, derisa bota po lufton për të zbutur pandeminë, shkruan agjencia Reuters. Njëri rast ka ndodhur në Belgjikë, ndërsa tjetri në Holandë. Këto, pasojnë një raport të studiuesve në Hong-Kong,...
Sporti

E FUNDIT: Zbulohet klubi i ri i legjendës Leo Messi

Lionel Messi ka vendosur të largohet nga Barcelona dhe e ardhmja e tij do jetë jashtë Spanjës. Sipas gazetarit, Marcelo Bechler, argjentinasi ka vendosur të transferohet te Manchester City. Bechler ishte i pari që raportoi për transferimin e Neymarit tek Barcelona në vitin 2013 dhe informacionet e tij janë të...
Sporti

Barcelona ia cakton çmimin e shitjes Leo Meesit

Barcelona dëshiron ta shmangë betejën ligjore me Lionel Messin me çdo kusht, por është e vendosur në qëndrimin e saj se argjentinasi mund të largohet vetëm për një shumë prej 222 milionë euro. Messi e kërkoi largimin nga klubi të martën duke e dorëzuar një shkresë, pasi trajneri i ri...
Lajme

Vjen një njoftim i rëndësishëm nga Gjykata Speciale

Kanë kaluar plotë gjashtë muaj që kur kryetarja e Dhomave të Specializuara ka caktuar gjyqtarin e Procedurës Paraprake për t’u marrë me aktakuzat e para të cilat janë deponuar nga Prokurori i Specializuar. Megjithatë edhe përkundër faktit se ka kaluar afati ligjor brenda të cilit një aktakuzë duhet të konfirmohet...
1 2 3 4 5
Page 3 of 5