archive26 Gusht, 2020 - 22:02

Lajme

Marko Gjuriq: Hoti po përhap lajme të rreme

Drejtori i së ashtuquajturës Zyrë e Qeverisë serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, deklaroi sot, para takimit të radhës midis Beogradit dhe Prishtinës në Bruksel, se njohja reciproke Serbi-Kosovë ‘nuk do të jetë kurrë në agjendë’. “Brenda dialogut teknik Beograd-Prishtinë po diskutohen aspekte të ndryshme të normalizimit të marrëdhënieve dhe krijimit...
ShowBiz

“Ezeli” bëhet baba për herë të parë

Çifti janë fotografuar pas 7 muajsh. Aktori i njohur turk, Kenan Imirzalioglu dhe bashkëshortja e tij Sinem Kobal, po bëhen prindër për herë të parë, shkruajnë mediat turke, transmeton lajmi.net. Bashkëshortja e tij Sinem Kobal është në muajin e shtatë të shtatzanisë. Së fundmi çifti u fotografua për herë të...
Lajme

Ngjarje e rëndë në Durrës: Babë e bijë mbyten në det

Një ngjarje e rëndë është shënuar pasditen e sotme në Durrës, ku një 44-vjeçar dhe vajza e tij, 9-vjeçare janë mbytur në det. Ndërkohë e mitura ka dalë e gjallë në breg të detit dhe është transportuar me urgjencë në spitalin e Durrësit, ku ka ndërruar jetë. “Më datë 26.08.2020,...
ShowBiz

Aktorja nga Tropoja mahnit me setin e fundit fotografik

Aktorja Arjola Demiri është një ndër personazhet më të dashura për publikun shqiptar. Përveçse një aktore e talentuar, Arjola ka tërhequr gjithmonë vëmendjen për bukurinë e saj. Së fundmi, ajo ka realizuar një set fotografik. E veshur sportive dhe teksa pozon pranë një motori, Arjola ka tërhequr sërish vëmendjen e...
Lajme

Studimi i ushtrisë britanike: Përbërësi i solucionit kundër mushkonjave vret koronavirusin

Një produkt i përdorur në solucionet e lëkurës për largimin e mushkonjave mund të vrasë koronavirusin që shkakton COVID-19, thuhet në një studim të ushtrisë britanike. Studimi i shkencëtarëve të Laboratorit të Teknologjisë së Mbrojtjes sugjeron se larguesit e insekteve që përmbajnë Citriodiol mund të përdoren si dezinfektues kundër virusit....
Lajme

LAJMI I FUNDI: 157 raste të reja me COVID919, janë nga këto qytete

Raporti i plotë nga IKSHPK: 154 TË SHËRUAR DHE 157 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 511 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej...
Lajme

IKSHPK-ja ‘harron’ ta publikojë bilancin 24-orësh për koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës nuk i ka publikuar shifrat ditore të koronavirusit në orën 15:00, siç i kanë publikuar zakonisht. Publikimi i rasteve është vonuar edhe në disa raste të tjera, por asnjëherë si sot, shkruan Gazeta Sinjali. Në vazhdim do t’ju mbajmë të informuar për rastet...
1 2 3 4 5
Page 2 of 5