archive25 Gusht, 2020 - 11:35

Sporti

Në këtë TV kosovar mund të shikoni ndeshjen Tirana-Crvena Zvezda

Sonte do të zhvillohet njëra nga ndeshjet më interesante në histori të futbollit shqiptar. Kampioni i Shqipërisë, Tirana do të përballet me kampionin e Serbisë, Crvena Zvezda në fazën e dytë kualifikuese të Ligës së Kampionëve. Takimi fillon nga ora 20:00, derisa RTV Dukagjini ka siguruar të drejtat televizive për...
Lajme

Qeveria Hoti mban mbledhje nesër, ja çfarë do diskutohet

Qeveria e Kosovës nesër do të mbajë mbledhjen e radhës në orën 08:30, shkruan Gazeta Sinjali. Gazeta Sinjali ka siguruar rendin e ditës, ku do të diskutohen dy pika. Në këtë mbledhje do të shqyrtohet propozim-vendimi për përkrahje institucionale dhe financiare për fillimin dhe realizimin e suksesshëm të vitit shkollor...
Lajme

Këmbësori goditet nga vetura në zebra në Prishtinë

Para pak minutash një person është goditur nga një veturë në Prishtinë. Ngjarja ka ndodhur tek Rrethi i Flamurit në kryeqytet. Këmbësori ka qenë në zebra kur është goditur nga vetura në lëvizje. Ndihma e parë të aksidentuarit i është dhënë nga qytetarët, ndërsa në vendin e ngjarjes ka arritur...
Lajme

Tentim vrasje në Mitrovicë

Të dielën rreth orës 21:38, në rrugën “Driton Veliu” në Mitrovicë, një person ka raportuar se është sulmuar fizikisht me mjete të forta nga tre të dyshuar meshkuj kosovarë të cilët gjenden në arrati. Policia e Kosovës ka njoftuar se viktima ka pranuar trajtim mjekësor; ndërsa rasti vazhdon të hetohet....
Lajme

Isa Mustafa paralajmëron partnerët e koalicionit

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka paralajmëruar partnerët e koalicionit se mund të ketë rikonfigurime në Qeveri në rast nuk përfillen rregullat e marrëveshjes. Mustafa ka thënë se do të ketë ndryshime në çdo kohë për ata që nuk e kuptojnë rendin qeverisës dhe disiplinën qeverisëse; të cilët ndjekin agjenda...
Lajme

Ferizaj, dhunohet seksualisht një femër

Në stacionin policor të Ferizajt gjatë ditës së djeshme është raportuar një rast dhunimi. Bëhet fjalë për një vajzë e cila që disa javë ishte raportuar e zhdukur. Por pas gjetjes së saj, policia dyshojnë se ajo ka qenë viktimë e dhunës seksuale nga persona të panjohur. Rasti po hetohet...
Lajme

Rrahje mes disa personave në Drenas

Policia e Kosovës ka arrestuar gjashtë persona dje në fshatin Zabel I poshtëm të Drenasit pasi të njëjtit ishin rrahur mes vete. Sipas policisë mes tyre janë përdorur mjete të forta, ku lëndime kanë pësuar katër prej tyre, raporton Gazeta Express. “LËNDIM I LEHTË TRUPOR & KANOSJE: Fsh. Zabel i...
Lajme

Kina befason me numrin e rasteve të reja me koronavirus

Kina raportoi ditën e nëntë të radhës pa asnjë rast të ri të transmetuar lokalisht me COVID-19, raporton Reuters Raportimi i përditshëm nga zyrtarët kombëtar të shëndetësisë, i cili publikoi të dhëna për ditën e hënë, tregoi vargun e fundit pa ndonjë rast të ri të transmetuar në vend, Kina...
1 2 3 4 5 6
Page 4 of 6