archive25 Gusht, 2020 - 21:16

Lajme

Greqia ngriti avionët, vjen paralajmërimi i fortë i Erdoganit

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan reagoi ashpër për stërvitjen ushtarake greke pranë vendit ku Turqia po bën shpime në një zonë të diskutueshme të Mesdheut. Sipas Euronews, Erdogan tha gjatë një fjalimi se se Greqia është duke rrezikuar “sigurinë bregdetare dhe lundruese të të gjitha anijeve në rajon” dhe paralajmëroi...
Lajme

Aksident i rëndë trafiku, një person dërgohet me urgjencë në spital

Tre makina janë përplasur në aksin Elbasan-Librazhd mbrëmjen e sotme. Nga aksidenti u plagos një person, që u dërgua me urgjencë drejt spitalit të Elbasanit, fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Shkak i aksidentit dyshohet shpejtësia dhe humbja e kontrollit të njërit prej mjeteve. Policia e cila mbërritur në vendin...
Lajme

Vdes gazetari i njohur kosovar

Dega e partisë Alternativa në Gjakovë ka njoftuar për vdekjen e gazetarit dhe zyrtarit komunal, Kastriot Shehdadi. Kjo parti, vdekjen e Shehdadit e ka cilësuar humbje për gazetarinë dhe Komunën e Gjakovës. Shkaqet e vdekjes se Kastriot Shehdadit nuk janë bërë të ditura, ndërsa për të ndjerin kanë shkruar dedikime...
Lajme

Gjendet i vdekur një person në një autoservis në rrugën Prishtinë

Një person është gjetur i vdekur në një autoservis mesditën e sotme në rrugën Prishtinë – Mitrovicë. Lajmin për Insajderin e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Florie Ahmeti. “Sot rreth 11:00, kemi pranuar informatën për një person pa shenja jete në rrugën Prishtinë -Mitrovicë, saktësisht në...
Sporti

Ja kush është vajza që ‘u shkri’ pas trajnerit serb

Ekipi i Crvena Zvezdës ka zhvilluar stërvitjen në fushën e blertë të impiantit “Air Albania Stadium”, në prag të sfidës së kësaj të marte në “Champions League” me Tiranën. Futbollistët e ekipit serb, u panë duke bërë ushtrime me top, ndërsa vëmendjen e mediave e mori edhe gazetarja e Fax...
ShowBiz

S’ndalet Arta, poston foto edhe pa të brendshme

Aktorja e “O Sa Mirë”, Arta Nitaj vazhdon të provokoj me fotot e postuara në rrjetet sociale. Ajo ka postuar një foto në Instagram, ku pos një fustani, duket se nuk ka veshur fare mbathje. Nitaj u bë e njohur në serialin “O Sa Mirē”, derisa ka qenë udhëheqëse edhe...
1 2 3 4 6
Page 2 of 6