archive25 Gusht, 2020 - 23:38

Lajme

Uragani Laura detyron qindra mijëra njerëz në SHBA të evakuohen

Qindra mijëra njerëz u urdhëruan të evakuohen nga shtëpitë e tyre në Teksas dhe Luiziana të SHBA-së, pasi uragani Laura tashmë është në drejtim të tyre. Stuhia e fuqishme është duke lëvizur nga Kuba përmes Gjirit të Meksikës dhe pritet t’i godasë dy shtetet të mërkurën. Mbi 385,000 njerëz u...
Lajme

Çka do të ndodh nesër në Kosovë?

Për ditën e nesërme, më 26 gusht 2020 janë paralajmëruar të zhvillohen këto ngjarje në Kosovë: Qeveria e Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 8.30) Lëvizja studentore për barazi STUDIM – KRITIKË – VEPRIM, mban aksion simbolik pranë Ministrisë së Shëndetësisë. (Ora 11.00) Nënshkruhet marrëveshja në mes...
Lajme

Sqarohet Tolaj: Mediat më keq-cituan, nuk fajësova mjekët

Infektologu Ilir Q. Tolaj, ka dalë më një sqarim lidhur me deklaratën e tij rreth kujdesit intensiv për pacientët me COVID-19, e cila nxiti reagime gjatë ditës së sotme. Përmes një shkrimi, infektologu Tolaj ka thënë se deklarata e tij është keqcituar nga mediat, teksa thekson se në gjendjen në...
Lajme

“Vetëvendosja është kundër marrëveshjes finale me Serbinë pa u organizuar zgjedhjet e reja”

Ish-ministri i Punëve të Jashtme nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, e ka quajtur Avdullah Hotin “Kryeministër Kukull”. Ky reagim i tij erdhi me rastin e pesë vjetorit të nënshkrimit të marrëveshjes së Asociacionit të Komunave me shumicë serbe, së cilës Vetëvendosje i referohet ”Zajednica”. Lidhur me aktualitetin politik...
Sporti

Tirana e pafat, eliminohet nga Crvena Zvezda

Në momentin më të mirë të FC Tiranës, ku Muçi goditi shtyllën shënoi Crvena Zvezda. Ky gol mjaftoi që kampioni shqiptar të eliminohet nga Liga e Kampionëve FC Tirana është eliminuar nga Liga e Kampionëve nga Crvena Zvezda me rezultat 0-1. Një ndeshje jo edhe aq e bukur për t’u...
1 2 3 6
Page 1 of 6