archive24 Gusht, 2020 - 23:42

Lajme

Makina përplas një fëmijë në Durrës

Një aksident ka ndodhur pak minuta më parë në qendër të qytetit të Durrësit. Burime për abcnews.al bëjnë me dije se automjeti ka përplasur një fëmijë në bulevard. Në vendngjarje po shkon ambulanca. Ndërsa ende nuk dihet gjendja shëndetësore e fëmijës....
Lajme

Humb betejën me koronavirusin biznesmeni i njohur shqiptar

Biznesmeni i njohur shqiptar, Astrit Kolli, është ndarë sot papritur dhe para kohe nga jeta. Raportohet se ai e ka humbur jetën si pasojë e COVID-19, në moshën 53 vjeçare. Veç dhimbjes në familjen dhe tek të afërmit e tij, lajmi ka tronditur miqtë dhe shumë nga ata që e...
précis

Edhe një doktore e Shkencave Humane

Me datë 20.08.2020, në Institutin e Historisë Nacionale, në Universitetin “Shën Qirili dhe Metodi” në Shkup, para nje komisioni të përbërë nga Prof.Dr. Isamedin Azizi, Kryetar, Prof.Dr. Katerina Todoroska, Mentor-anëtar, Prof.Dr. Gabriela Topuzovska, anëtar, Prof. Dr. Lidija Gjurkovska, anëtar, Prof. Dr. Dragica Popovska anëtar, Xhevahire Krasniqi-Podvorica e mbrojti me sukses...
Lajme

Shënohet viktima më e vjetër nga Covid-19 në Kosovë

Sot në orët e pasdites Kosova ka shënuar viktimën më në moshë që nga pandemia në vend. Indeksonline mëson se një femër 100 vjeçare ka ndërruar jetë në QKUK. R.B e lindur në janar të vitit 1920. E ndjera kishte rezultuar pozitiv ndaj Covid 19 pak ditë më parë, ndërsa...
1 2 3 5
Page 1 of 5