archive22 Gusht, 2020 - 23:57

précis

Ulërima e ujkut të zi

Poezi nga Gëzim Ajgeraj ULËRIMA E UJKUT TË ZI Nuk e di a e dëgjoni vazhdimisht ulërimën e ujkut të zi nuk e di nëse mua më ka hyrë frika në palcë e s’më del dot as sot e kësaj dite apo më tërheq largpamësia e kësaj ulërime të ligë...
ShowBiz

Morena Taraku ngacmon ndjekësit me këtë postim në Instagram

Morena Taraku konsiderohet si një nga artistet me linjat më të përkryera. Morena Taraku ndonëse nuk është shumë aktive në muzikë, po vazhdon të rrëmbejë vëmendje me imazhet mjaft provokuese që po ndan, shkruan lajmi.net. Së fundmi këngëtarja ka publikuar disa fotografi të reja nga oborri i vilës së saj...
Lajme

Arbana Xharra: Ku shkruhet në Kuran, se femrat duhet të mbulohen?

Nga Arbana Xharra Thonë se në Kuran nuk shkruan se myslimanja duhet të mbulohet. Ku shkruan atëherë? Tek ndonjë udhëzim i ndonjë dijetari islam të shekullit 11, 12, 13? E ka vizatuar ai bash kështu siç mbulohen tash? Se për niqabin e morëm vesh se është trashëgimi që e ka...
Lajme

Prishen semaforat te Menza e Studentëve, krijohet kaos

Në mbrëmjen e së shtunës janë prishur semaforat te Menza e Studentëve në Prishtinë. Me këtë rast është krijuar një tollovi e madhe rrugëve të Prishtinës, shkruan IndeksOnline. Ndryshe, ora policore në kryeqytet fillon nga 10:30, ku ka ndikuar që një numër i madh i veturave të jenë të komunikacion...
Lajme

Vrasja që tronditi Kosovën, reagon anëtari i Vetëvendosjes

Ish-oficeri i UÇK’së dhe FSK’së Enver Dugolli, tani ekspert për siguri në Vetëvendosje, ka reaguar për vrasjen në Nekoc të Drenasit, ku të dyshuarit i ka quajtur gangsterë, shkruan Gazeta Metro. Një veteran i UÇK’së dyshohet se është vrarë sot në fshatin Nekoc të Drenasit. Për këtë ka reaguar anëtari...
1 2 3 8
Page 1 of 8