archive21 Gusht, 2020 - 23:20

Lajme

Ndërron jetë nga koronavirus këngëtarja e njohur shqiptare

Pas një beteje të gjatë, rreth 4 javore me Covid-19, dhe prej tre ditësh e intubuar në një nga spitalet Covid ,ka humbur jetën këngëtarja e njohur e muzikës myzeqëre Rainita Pupi. Këngëtarja është ndare nga jeta në moshën 52 vjecare ditën e sotme në spitalin Covid në kryeqytet, ku...
Biznes

Rritet sërish çmimi i naftës

Vendimet e Organizatës Botërore të Naftës kanë ndikuar të fillojë rritja e çmimit të karburanteve. E njejta do të reflektojë edhe në Kosovë, transmeton Gazeta Metro. Çmimi i naftës së papërpunuar është rritur sot pasi Organizata e Vendeve Eksportuese të Naftës (OPEC) dhe disa anëtare të organizatës kanë bindur tregun...
Lajme

Gazeta e njohur gjermane kritikon kosovarët për pakujdesi gjatë qëndrimit në atdhe

Në mesin e të kthyerve në Gjermani kosovarët e infektuar me koronavirus janë në krye të listës. Gazeta “Frankfurter Allgemeine Zeitung” ka kritikuar ashpër pakujdesinë e mërgimtarëve kosovarë gjatë vizitave familjare në Kosovë. Kjo e përditshme akuzon kosovarët se po e vënë në sprovë tolerancën gjermane.Sipas “Frankfurter Allgemeine Zeitung” rritja...
Lajme

Reagon Pacolli pasi iu përmend emri për president shteti

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka reaguar pasi emri i tij u lakua si president i mundshëm i Kosovës. Pacolli ka thënë se Kosova e ka presidentin e vet. Tutje, Pacolli tha se çdo variant tjetër mbetët vetëm...
Lajme

S’i dhanë mjekimin e duhur! 36 vjeçarja vdes në spital

Policia ka nisur një procedim penal (në gjendje të lirë) për dy mjekë të qendrës shëndetësore të Shijakut, pasi këta të fundit dyshohet se kanë sjellë vdekjen e një 36 vjeçareje për shkak të dhënies mjekimit të gabuar. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme, por policia e ka njoftuar këtë...
1 2 3 5
Page 1 of 5