archive20 Gusht, 2020 - 23:15

Lajme

Policia e Kosovës vendos në funksion radarët me fotografi

Policia e Kosovës ka filluar të përdor radarët me fotografi për të identifikuar vozitësit që shkelin rregullat në komunikacion. Këta radarë janë përdorur të enjten në lagjen Veternik të Prishtinës, raporton Gazeta Insajderi. Policia ka publikuar nga ky aksion në Prishtinë në të cilin shihet automjeti cak me të dhënat...
Biznes

Pandemia shtyn qytetarët t’i kursejnë paratë

Kursimet e qytetarëve në bankat komerciale janë rritur gjatë periudhës së pandemisë së koronavirusit në Kosovë, tregojnë të dhënat zyrtare. Rritja e kursimeve, sipas përfaqësuesve të shoqërisë civile, ka ndodhur për shkak se bizneset i kanë kursyer paratë dhe nuk kanë investuar, kurse qytetarët për shkak të perspektivës së pasigurt...
Lajme

Modelja e njohur nuk fsheh asgjë, vjen me poza seksi

Modelja shqiptare, Kejvina Kthella ka zgjedhur këto ditë të nxehta që të tregojë asetet e saj seksi. Këtë ajo e ka bërë me një foto të saj të fundit ku është paraqitur me një veshje mjaft interesante. Bukuroshja shqiptare ka thënë “është zhurmë këtu zemër, flasim më vonë”. Kujtojmë që...
Lajme

Haradinaj sqaron pse po e do postin e presidentit

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur për kandidaturën e tij për president të vendit. Ai ka thënë se ka pasur takime edhe me udhëheqësit e koalicionit qeverisës, por siç thotë ai edhe me udhëheqësit e Partisë Demokratike të Kosovës “Kam pasur takime me udhëheqësit e PDK-së, me z.Thaçi, i...
Lajme

Gjermania paralajmëron mbylljen e kufijeve

Media e njohur gjermane “Tagesspiegel” ka shkruar se Gjermania po përgatitet për mbylljen e kufijëve ajror dhe tokësor me Kosovën për shkak të numrit të lartë të të kthyerve me koronavirus ajte. Aktualisht 1mijë e 775 mërgimtarë nga Kosova kanë rezultuar pozitiv nëpër aeroporte sapo kanë mbërritur në tokën gjermane...
1 2 3 7
Page 1 of 7