archive19 Gusht, 2020 - 23:44

Lajme

Çka do të ndodh nesër në Kosovë?

Për ditën e nesërme, më 20 gusht 2020 janë paralajmëruar të zhvillohen këto ngjarje në Kosovë: Kryeministri Avdullah Hoti merr pjesë në takimin e Këshillit Kombëtar për Ekonomi dhe Investime. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 11:00) Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj merr pjesë në zbulimin e shtatores së heroit Ismet Ukaj....
Lajme

Vdes gjinekologu kosovar, ishte i infektuar me COVID-19

Gjinekologu Burim Krasniqi ka vdekur para një ore si pasojë e infektimit me virusin COVID-19. Lajmin e ka konfirmuar për Gazetën Sinjali, drejtori i Gjinekologjisë, Jakup Ismajli. “Po, ka vdekur para një ore, ka qenë i infektuar me COVID-19”, ka thënë Ismajli....
Sporti

Raul mund ta pasojë Zidanen te Reali

Real Madridi mund të synojë të zbulojë një tjetër trajner të stilit Zinedine Zidane në klub. Rauli ka marrë drejtimin e skuadrës U-19 dhe po bën një punë të mirë me të rinjtë e kësaj skuadre. “Los Blancos” kaluan në gjysmëfinalen e Champions Leagues për të rinj. Ekipi i legjendës...
Lajme

Amerika çon luftanije në Kretë, mes tensioneve greko-turke në rritje

Luftanija amerikane “USS Hershel Woody Williams” ka mbërritur në ishullin grek të Kretës, me misionin për të vëzhguar tensionet e përshkallëzuara midis aleatëve të NATO-s Greqisë dhe Turqisë mbi të drejtat e shfrytëzimit të burimeve energjetike në Mesdheun lindor. Anija amerikane u bashkohet forcave detare të Bashkimit Evropian dhe Rusisë,...
1 2 3 9
Page 1 of 9