archive18 Gusht, 2020 - 23:50

Lajme

Çfarë do të ndodhë nëse një nxënës infektohet me Covid?

Këtë të martë në Shqipëri u vendos për hapjen e shkollave në shtator, por shumëkush pyet me të drejtë, se çfarë do të ndodhe nëse një nxënës apo nxënëse infektohet me Covid në ambientet e shkollës. Në Itali protokolli për të tilla raste tashmë është bërë. Nëse një nxënës/se do...
Lajme

Vdes veterani i UÇK-së

Ka vdekur ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Naser Ferizi. Lajmin e ka bërë të ditur Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës, Hysni Gucati. Postimi i plotë pa ndërhyrje: Sot paska ndërru jetë Naser Ferizi, vdekja e tij me pikëlloi shumë, ngushllime familjarëve, miqve dhe bashkluftëtarëve të Naserit, Naseri...
Lajme

Presidenti i Prishtinës tregon si rrodhi ngjarja në Gjibraltar

Presidenti i FC Prishtinës, Remzi Ejupi është rrëfyer në lidhje me situatën e krijuar sot në Gjibraltar. Ndeshja e sotme e paraparë të luhet mes Lincoln Red Impsit dhe FC Prishtinës në Ligën e Evropës është anuluar pas rasteve pozitive te klubi prishtinas. Ejupi, i pari i FC Prishtinës, ka...
Lajme

Shiu i madh në Prishtinë, vërshohet rruga në Veternik (VIDEO)

Reshjet e mëdha të shiut në mbrëmjen e së martës kanë vështirësuar qarkullimin e automjeteve në kryeqytetin e Kosovës. Shumë rrugë në Prishtinë janë vërshuar si pasojë e reshjeve. Një prej tyre është edhe rruga nga Veterniku drejt Gjilanit, e cila sivjet u rindërtua dhe u lëshua për qarkullim në...
1 2 3 5
Page 1 of 5