archive17 Gusht, 2020 - 10:36

Lajme

Bëhuni gati, këto temperatura iu presin në këtë javë

Kjo javë në Kosovë do të përcillet me mot të ndryshueshëm, por me intervala të gjata me diell. Nga e hëna deri të enjten, kryesisht pasditeve pritet të ketë vranësira dhe kushte për reshje të shiut të përcjella me erëra, në formë të stuhive lokale dhe shkarkime rrufesh, ka njoftuar...
Lajme

Fshatrat dhe qytetet e Kosovës që flenë mbi ar dhe argjend

Kosova njihet për pasuritë e saj nëntokësore, e veçanërisht arin dhe argjendin. Kjo është një nga arsyet pse Serbia bën një luftë kaq të madhe për të marrë veriun e Kosovës. Në Strategjinë minerare të Kosovës janë paraqitur të dhëna për pasurinë nëntokësore të vendit. Ari është njëri prej mineraleve...
1 4 5 6
Page 6 of 6