archive17 Gusht, 2020 - 14:09

Lajme

Vdes inxhinieri i njohur i Minierës së Trepçës

Ka vdekur inxhinieri i gjeologjisë në Minerën e Trepçës, Zijadin Mustafa. Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi në Facebook, nga Sindikata e re e minatorëve. “Të nderuar minatorë të Trepça Sh.A. me dhimbje të thellë ju njoftojmë se sot ndërroi jetë inxhinieri i gjeologjisë Zijadin Mustafa, njëri me...
Op/Ed

Vota që po na hakmerret!

Shkruan: Atdhe Gjoci Harresa që po na kushton edhe me jetë sot jo veç neve, por edhe brezave në ardhje, buron nga militantizmi, injoranca dhe servilizmi. Janë tre faktorë kyç për shkatërrimin e karakterit personal dhe degradimin e rendit kushtetues e demokratik, gjë për të cilin edhe proklamohet se ne...
Lajme

I infektuari me Covid-19 del shëtitet në qytet

Policia e Kosovës ka njoftuar se një person i infektuar me COVID-19, dje rreth orëve të mbrëmjes në Mitrovicë, është hasur në qytet, shkruan Gazeta Metro. Policia përmes raportit 24 orësh njofton se i dyshuari ishte verifikuar se rezulton në listën e personave të cilët kanë dalë pozitiv në testin...
Lajme

Aksident i rëndë trafiku, 6 persona të lënduar, 2 në gjendje kritike

Mbrëmjen e djeshme një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin “Shkodër-Koplik”. Tre makina janë përplasur me njëra-tjetrën. Përplasja ka qenë e fortë dhe për pasojë, 6 persona janë plagosur, ndërkohë dy prej tyre ndodhen në spital në gjendje të rëndë për jetën. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të fshatit...
1 2 3 4 5 6
Page 4 of 6