archive17 Gusht, 2020 - 15:34

Lajme

Shkon në 410 numri i viktimave nga Covidi

Janë publikuar rezultatet e 24 orëve të fundit të personave të prekur me Covid-19. Nga gjithsej 129 persona të rezultuar pozitivë, gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 152 të tjerë, ndërsa nuk kanë arritur ta mbijetojnë këtë virus 9 persona të tjerë, duke ngritur në 410 numrin e të...
Lajme

“Kosova ta kuptojë drejt përkushtimin amerikan për dialogun”

Njohësit e rrethanave politike në vend kanë folur për pritjet nga takimi i 2 shtatorit, ku Kosova dhe Serbia në Shtëpinë e Bardhë do ta vazhdojnë dialogun për normalizim të marrëdhënieve në mes tyre. Analisti politik Imer Mushkolaj ka thënë për gazetën “Epoka e re” se nga ky takim mund...
Lajme

Shkon në 410 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Kosovë

Janë publikuar rezultatet e 24 orëve të fundit të personave të prekur me Covid-19, në vendin tonë. Nga gjithsej 129 persona të rezultuar pozitivë, gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 152 të tjerë, ndërsa nuk kanë arritur të mbijetojnë nga ky virus 9 persona të tjerë, duke ngritur në...
Lajme

Edhe një i vdekur nga Covidi, ishte punëtor i këtij sektori

Ka vdekur inxhinieri i gjeologjisë në Minerën e Trepçës, Zijadin Mustafa. Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi në Facebook, nga Sindikata e re e minatorëve, shkruan Jepi zë. “Të nderuar minatorë të Trepça Sh.A. me dhimbje të thellë ju njoftojmë se sot ndërroi jetë inxhinieri i gjeologjisë Zijadin...
ShowBiz

Arta vazhdon ta fshehë të dashurin, por jo edhe …

U bë e njohur nga seriali ‘O sa mire’, por tashmë Arta duekt se e ka harruar atë kohë. E njëjta është shndërruar në të famshmen e Instagramit, madje duke mos hezituar për asnjë moment të publikojë fotografi fantastike nga vendet që po viziton. Një të tillë e publikoi edhe...
Sporti

Punë e kryer: Ky do të jetë trajneri i ri i Barcelonës

Barcelona ka zgjedhur Ronald Koeman për t’u ringritur pas një sezoni dëshpërues, që u mbyll me poshtërimin që i bëri ekipit katalan Bayerni në çerekfinale të Championsit. Presidenti Josep Maria Bartomeu ka qenë në kontaktet të vazhdueshme me holandezin gjatë ditëve të fundit dhe parimisht marrëveshja është arritur. 57-vjeçari, ish-mbrojtësi...
1 2 3 4 5 6
Page 3 of 6