archive17 Gusht, 2020 - 21:23

Lajme

Nesër mbyllet për qarkullim kjo rrugë në Prishtinë

Rruga “Agim Ramadani”, segmenti prej udhëkryqit të rrugës “Karl Gega” deri tek udhëkryqi i rrugës “Ekrem Qabej”, nesër do të jetë e mbyllur për qarkullim prej orës 08:00-12:00. Gjatë kësaj kohe do të kryhen punimet në asfaltimin e këtij aksi rrugor. “Ju lusim që të planifikoni qarkullimin tuaj në rrugë...
Biznes

Sa do ndihmojë në përmirësimin e standardit jetësor tërheqja e mjeteve të Trustit?

Tërheqja e kursimeve pensionale në Kosovë është rast i paprecedent, por i domosdoshëm për gjendjen aktuale ekonomike, konsiderojnë përfaqësues të bizneseve dhe ekspertë për çështje ekonomike. Kjo nismë është propozuar nga Qeveria e Kosovës në bazë Projektligjit për rimëkëmbje ekonomike, në mënyrë që të ndihmohen qytetarët në lehtësimin e pasojave...
Lajme

Pamje shqetësuese: Gazetarja humb ndjenjat në mes të emisionit

Pamje shqetësuese vijnë nga Greqia, ku një gazetare ka humbur ndjenjat në mes të emisionit. Skena është shënuar mëngjesin e djeshëm, e diel, në televizionin grek ANT1, transmeton javanews. Gazetarja Konstantina Klokotara, humb ndjenjat dhe rrëzohet në mes të emisionit. Pasi gazetares i dridhen këmbët fillimisht, ajo nuk e ruan...
Lajme

Kryetari i Vushtrrisë infektohet me Koronavirus

Kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, është infektuar me Koronavirus Lajmin e ka bërë të ditur vetë Tahiri, përmes një postimi në Facebook, i cili tha se është në gjendje të mirë shëndetësore. “Pas disa simptomave të shfaqura, dje jam testuar për COVID-19, ndërsa sot mora njoftimin nga IKSHPK që jam...
Lajme

Greqi/ Burri digjet bashkë me gruan, detajet e rënda të ngjarjes

Dy të moshuar humbën jetën kur shpërtheu një zjarr, për arsye të panjohura, rreth orës 13:00 në banesën e tyre në rrugën 35 Filotimou, në katin e pestë, në Kypseli, në Greqi, ndërsa tre zjarrfikës u plagosën. Personi ishte 90 vjeç dhe gruaja e tij 86. Siç tregon gjithçka, çifti...
Sporti

Befasi, Luis Suarez pranë rikthimit në skuadrën ku u bë i njohur

Sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez duket se do të largohet nga “Camp Nou” pas gjashtë viteve të kaluara aty. Interesim për të ka shprehur ish-klubi i tij, Ajax. Sipas asaj që po raporton “De Telegraaf, Ajax ka kontaktuar Barcelonën dhe ka shprehur interesimin për transferimin e uruguaianit. Suarez ishte pjesë...
Lajme

Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për ta identifikuar këtë person

Njësiti i hetimeve të përgjithshme që operon në kuadër të Drejtorisë Rajonale të Policisë në Prishtinë, me autorizim nga prokuroria kompetente, kërkon ndihmë nga qytetarët në ofrimin e informatave, të cilat do të ndihmonin në identifikimin dhe arrestimin e personit që shihet në fotografi. I dyshuari kërkohet për përfshirje në...
1 2 3 4 6
Page 2 of 6