archive17 Gusht, 2020 - 23:59

Lajme

PAMJE: Stuhi dhe rrufe të fuqishme që ‘goditën’ sonte Prishtinën

Rreshje të mëdha shiu të shoqëruara me stuhi dhe rrufe të fuqishme kanë përfshirë mbrëmjen e sotme Prishtinën. Korrespodenti ka siguruar pamje nga një pjesë e Kryeqytetit ku ka pasur rrufe dhe stuhi të frikshme për qytetarët. Ndërkohë, edhe dje në parashikimet e motit, thuhej se kjo javë do jetë...
Biznes

Në Gjermani, propozohet të punohet vetëm 4 ditë në javë

Është bërë e ditur se sektorët automobilistikë dhe industrialë në Gjermani tashmë janë duke pësuar ndryshime të mëdha strukturore për shkak të pandemisë. Sindikata IG Metall mendon se më pak ditë pune në javë do të ndimojnë në parandalimin e papunësisë të shumë qytetarëve, përcjell albinfo.ch. Thuhet se ata propozuan...
Shkencë

Zbulohet një “Tokë” tjetër

Një mision hulumtues që nisi në hapësirë më shumë se një dekadë më parë vazhdon të japë fryte për shkencëtarët në Tokë. Ndërsa filloi si një operacion për të mësuar origjinën e sistemit tonë diellor, ky mision është duke ofruar zbulime të tjera mjaft interesante. Anija hapësinore Dawn e lëshuar...
Lajme

Pamje nga vendi i ngjarjes: I riu ekzekutohet me 14 plumba në Shkodër

Një person ka mbetur i vdekur këtë mbrëmje në Shkodër pasi është qëlluar me breshëri automatiku. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen ‘Qafëhardhi’ në Shkodër. Në rrethana ende të paqarta, i riu është qëlluar të paktën 14 herë me një armë të dyshuar automatike. 22 vjeçari është identifikuar si...
Lajme

Fshati që po zbrazet për shkak të vrasjeve

Pesë fëmijë i ka rritur e vetme Age Nokaj, së cilës barra e shtëpisë i ka mbetur tash e 20 vjet qëkur bashkëshortin ia ka vrarë një bashkëfshatar, me familjen e të cilit janë në hasmëri. Ajo ishte 30-vjeçare e fëmijën më të madh e ka pasur 13 vjeç. Engjëll...
Lajme

“Çizmja e serbit nuk do të shkel më në Deçan”

Sekretari i OVL UÇK-së, Nasim Haradinaj ka reaguar ashpër pas ndërprerjes së punimeve në rrugën Deçan-Plavë. Haradinaj ka thënë se vendimi i Hotit për ndërprerjen e punimeve në Rrugën Deçan-Plavë është një vendim qyqar. “Por i gëzohemi Zotit dhe i falënderohemi UÇK-së e këtij populli që Vuçiq nuk mund të...
Lajme

A i ka ndryshuar VV’ja qëndrimet karshi PDK’së?

Glauk Konjufca i VV-së ka thënë në Kanal10 se, PDK nuk po bën opozitë ndaj Qeverisë Hoti, por ndaj VV-së. “PDK shumë pak është duke u marrë me Qeverinë Hoti, por me Vetëvendosjen kanë raport sikur kjo e fundit të ishtë në pushtet”, ka thënë Konjufca. Sipas tij, këtë pozicionim,...
1 2 3 6
Page 1 of 6