archive16 Gusht, 2020 - 14:04

Lajme

Aksident i rëndë në Viti

Një aksident trafiku mes një motoçiklete dhe një veture ka ndodhur pak minuta më parë në fshatin Pozhoran të Komunës së Vitisë. Sipas dëshmitarëve në vendin e ngjarjes, një person nga ky aksident është në gjendje të rëndë, përcjell Insajderi.org Një video që është dërguar në redaksinë e Gazetës Insajderi,...
Lajme

Specialja fton në Hagë edhe një tjetër ish-ushtar të UÇK’së

Ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sadri Selimi, është ftuar për intervistim nga Gjykata Speciale, në cilësinë e të dyshuarit për krime lufte. Lajmin e ka bërë të ditur bashkëluftëtari i Selimit, Safet Hasani, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ku ka thënë se janë të bindur në pastërtinë...
Lajme

Në Greqi bie breshër i madh, thyhen xhamat e veturave

Breshër me madhësi sa një top ping-pongu ka rënë pasditen e kësaj të shtune në Kastoria të Greqisë, duke shkaktuar dëme të mëdha materiale në makina dhe panele diellore. Sikurse shihet në foto dhe videot e siguruara nga mediat fqinje, ato shkruajnë se kokrra e breshërit kishte madhësinë e një...
ShowBiz

Edona Hasanaj i kallë mindilat për sezonin veror

Këngëtarja e mirënjohur e muzikës popullore nga Suhareka, Edona Hasanaj së fundi ka sjellë projektin e saj të ri i cili është duke u pritë mirë nga adhuruesit e muzikës popullore shkruan sot Televizionit Opoja. Projekti i fundi i kengetarës Edona Hasanaj ka të bëjë me ritme Dasmash ku dhe...
ShowBiz

“Pritem oj nanë pritem” vjen nga Besimi dhe Kumrija

Çifti i estradës nga muzika popullore Besimi dhe Kumrija sjellin projektin e tyre të radhës për këtë sezon verore shkruan sot Televizioni Opoja. Projekti i cili është publikuar pak kohë me parë ka marrë shumë pelqime nga Mërgimtaret pasi që ky projekt është dedikuar pikërisht për ta. Besimi dhe Kumrija...
1 2 3 4
Page 4 of 4