archive16 Gusht, 2020 - 19:45

ShowBiz

Brad Pitt i përgjigjet kërkesës së Angelina Jolie-t për të ndryshuar gjyqtarin në çështjen e tyre të divorcit

Brad Pitt i është përgjigjur kërkesës së Angelina Jolie-t për të larguar gjyqtarin e tyre privat nga çështja e divorcit të tyre. Në dokumentet ligjore të siguruara nga “ET”, aktori akuzon Jolie-n për tentim të ngadalsimit të procesit gjyqësorë para fillimit të procesit mbi kujdestarinë e fëmijëve të tyre. Këtë...
Lajme

Java e tretë e gushtit, priten stuhi lokale dhe shkarkim rrufesh

Mbi vendin tonë gjatë pesë ditëve të ardhshme do të marrë mot i ndryshueshëm, por me intervale të gjata diellore. Nga dita e hënë deri të enjten, kryesisht pasditeve, pritet të ketë zhvillim të vranësirave dhe kushte për reshje shiu, përcjellë me erëra në formë të stuhive lokale dhe shkarkime...
Tech

Bill Gates parashikon datën se kur do të marrë fund pandemia

Përgjatë kohës së pandemisë, Bill Gates ka zënë ballinat e medieve elektronike, duke kontekstualizuar përpjekjet për luftimin e koronavirusit. Ai parashikoi ndodhinë e pandemisë në një video të vitit 2015, e cila u bë virale. Së fundmi, ai ka dhënë edhe datën e saktë për tejkalimin e krizës pandemike, shkruan...
ShowBiz

FOTO/ Ja momentet kur VIP-at turpërohen para kamerave

Pandemia Covid-19 ka pezulluar të gjitha aktivitet e rëndësishme botërore. Si kurrë më parë, këtë vit nuk ka mbrëmje gala, e as tapete të kuq për shkak të koronavirusit. Mirëpo, ka disa momente nga tapeti i kuq që do të mbahen mend gjithmonë. Yjet e njohur që kanë rrezikuar me...
Lajme

“Përplasja” me Greqinë: Kërcënon sërish Erdogan

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan tha se Turqia nuk do të tërhiqet para paralajmërimeve për sanksione dhe as para inkursioneve në një territor të cilin ajo e pretendon si të vetin në Detin Mesdhe, ku ajo dhe Greqia, anëtare e BE-së, janë mbërthyer në një ballafaqim mbi të drejtat për...
Lajme

COVID-19, shtohet numri i të infektuarve nga dasmat në këtë qytet

Rritet numri i vatrave të infektimeve në familje në rajonin e Tetovës. Shkak për këtë, sipas mjekëve, janë dasmat dhe ahengjet tjera familjare, në të cilat grumbullohen më shumë se pesëdhjetë persona. Mjekët bëjnë thirrje që në dasma, të marrin pjesë sa më pak persona. “Prej restoranteve kanë kaluar nëpër...
1 2 3 4
Page 2 of 4