archive16 Gusht, 2020 - 23:28

Lajme

A po paralajmëron Vjosa Osmani parti të re?

Kryeparlamentarja e Kuvendit të Kosovës, njëherit anëtare e LDK’së, Vjosa Osmani, gjatë muajit që lam pas u shkarkua nga pozita e saj si nënkryetare e kësaj partie. E njëjta, tashmë po paralajmëron diçka të re. Në një intervistë për Indeksonline, Osmani ka thënë se po qëndron në konsultime me disa...
Lajme

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Për ditën e sotme, më 17 gusht 2020 janë paralajmëruar të zhvillohen këto ngjarje në Kosovë: Këtë të hënë, më q17 gusht 2020 janë paralajmëruar këto ngjarje: Drejtori i AKI-së raporton në Komisionin për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë lidhur me gjendjen e sigurisë. (Kuvendi i Kosovës, salla...
Lajme

Digjet një veturë në lagjen Ulpiana të Prishtinës

Një veturë është djegur gjatë mbrëmjes së sotme në lagjen Ulpiana të Prishtinës. Në bazë të fotografive të siguruara shihet një veturë afër një pike të derivateve në Ulpianë e cila kishte filluar të digjej. Gjithashtu në foto shihen edhe zjarrfikësit të cilët kanë kryer punën e tyre duke e...
Lajme

Një 5 vjeçare me Covid-19 në gjendje të rëndë

Në mediat italiane ditën e sotme ka qarkulluar një lajm i trishtuar, lajm i cili ka mahnitur edhe autoritetet shëndetësore, pasi nuk i japin dot shpjegim. Një 5-vjeçare nga Padova është futur në intubim dhe ndodhet në gjendje tepër të rëndë pasi u infektua me Covid – 19. 5 vjeçarja...
Lajme

Bëhuni gati, këto temperatura iu presin javën që vjen

Java e ardhshme në Kosovë do të përcillet me mot të ndryshueshëm, por me intervala të gjata me diell. Nga e hëna deri të enjten, kryesisht pasditeve pritet të ketë vranësira dhe kushte për reshje të shiut të përcjella me erëra, në formë të stuhive lokale dhe shkarkime rrufesh, ka...
1 2 3 4
Page 1 of 4