archive15 Gusht, 2020 - 23:54

Lajme

Ky shtet vendos masa kufizuese shtesë për frenimin e COVID-19

Kroacia filloi sot vendosjen e masave kufizuese shtesë për të frenuar një shpërthim të ri të Covid-19. Vendi, i cili aktualisht ka rreth 820 000 turistë të huaj, përfshirë shumë gjermanë dhe austriakë që pushojnë në brigjet e tij, raportoi 180 infeksione të reja të enjten dhe 208 të tjera...
ShowBiz

Këngëtarja, Adelina Emini rezulton pozitive me koronavirus

Këngëtarja nga Prishtina, Adelina Emini, ka njoftuar miqtë e saj në rrjetet sociale se është infektuar me coronavirus. Në një status të publikuar në llogarinë e saj zyrtare në Facebook, Adelina ka shkruar se edhe pse gëzon shëndet të plotë dhe është pa simptoma, analizat e kryera të shtunën e...
ShowBiz

Bleona ‘çmend’ miletin me videot që poston në Instagram

Këngëtarja shqiptare me famë në Amerikë, Bleona Qereti po punon për një set të ri fotografik, por gjatë xhirimeve i ka ndodhur një e papritur. Bleona vetë ka publikuar pamjet ku shihet duke pozuar me një rrjetë, xhaketë e çizme teksa duket në super formë. Mirëpo teksa pozonte, rrugëve të...
Lajme

Ja çka i bëri shiu dhe era e sotme kësaj pemë në Prishtinë (FOTO)

Reshjet e shiut dhe erërat e forta kanë kapluar disa qytete të Kosovës, duke përfshirë edhe kryeqytetin, shkruan Gazeta Sinjali. Në Prishtinë, sipas disa fotografive shihet se shiu dhe era e fortë e kanë ndarë në mes një pemë, derisa nuk raportohet për ndonjë të lënduar. Gjatë fundjavës parashikohet destabilizim...
Lajme

Aksident në mes disa veturave në Klinë, ka të lënduar

Një aksident trafiku mes 3 veturave ka ndodhur rreth orës 18:50 në fshatin Gllarevë të Klinës, ku ka mbetur i lënduar një person. Lajmin e ka bërë të ditur për Gazetën Sinjali, togeri në Policinë e Pejës, Fadil Gashi. “Në fshatin Gllarevë të Klinës ka ndodhur një aksident, ku janë...
Lajme

Edhe kjo Komunë përfshihet nga një stuhi e fuqishme me erë dhe shi

Reshje të mëdha shiu bashkë me erëra kanë përfshirë Kosovën mesditën e sotme. Të reshurat e mëdha të shiut ka pasur edhe në qytetin e Podujevës. Qyteti është përfshirë nga një stuhi, gjë që ka ndikuar edhe në rënien e dukshmërisë. Ndërkohë, Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar se në...
1 2 3 7
Page 1 of 7