archive13 Gusht, 2020 - 09:37

Lajme

Të dy mjekë, babë e bir humbin jetën nga koronavirusi

Babë e bir që të dy mejkë në Florida kanë ndërruar jetë pasi u infektuan me koronavirus. Carlos Francisco Vallejo, 57 vjec, besohet se është infektuar nga një prej pacientëve të tij dhe pesë anëtarë të familjes u infektuan, mes tyre edhe gruja e babai i tij, mjeku Jorge Vallejo....
Lajme

Vdes veterani i UÇK-së

Ka vdekur veterani i luftës së UÇK-së dhe ish-drejtori komunal, Hajrullah Mazreku nga Malisheva. Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, i ka shprehur ngushëllimet më të sinqerta për familjen Mazreku, bashkëluftëtarët dhe miqtë e tij. “Sot morën lajmin më të dhimbshëm dhe të rëndë të vdekjes së hershme të...
Lajme

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Për ditën e sotme, 13 gusht 2020 janë paralajmëruar të zhvillohen këto ngjarje në Kosovë: Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, gjenerallejtënant Rrahman Rama raporton para Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes.(Kuvendi i Kosovës, salla N10, ora 09:00) Kuvendi i Kosovës mban vazhdimin e seancës së ndërprerë javën...
Op/Ed

Pse nuk ishim gati për këtë virus?

Nga Robin Marantz Henig Për dekada të tëra, bota ka injoruar paralajmërimet për pandemitë nga ekspertët. Ndoshta koronavirusi do e ndryshojë këtë Në javët e para të pandemisë së koronavirusit, unë nuk duroja dot të lexoja për gabimet tona të hershme kolektive. Jo vetëm sepse qortimi i nënkuptuar ndihej i...
1 4 5 6
Page 6 of 6