archive13 Gusht, 2020 - 16:09

Lajme

Dëshmitarët tregojnë se si u mbyt 10-vjeçari kosovar në Durrës

Familja nga Prishtina sapo kishte mbërritur në kompleksin turistik që ndodhet te Shkëmbi i Kavajës për të kaluar pushimet verore. E ndërsa familja Tërnalla po akomodohej në dhomën e hotelit, 10-vjeçari është shkëputur për t’u futur në pishinë ku dhe ka humbur jetën. Pushimet familjare janë kthyer në tragjedi, ndërsa...
Lajme

​448 pacientë me CoViD-19, të shtrirë në QKUK

Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet e përgjithshme po trajtohen 589 pacientë, prej të cilëve 448 janë me virusin COVID-19. 375 persona i janë nënshtruar oksigjeno-terapisë, kurse 41 pacientë janë në gjendje të rëndë shëndetësore. Në klinikat e QKUK-së janë të hospitalizuar 223 pacientë, 193 të konfirmuar...
Lajme

Aksidentohet djali i Presidentit, policia jep detaje

Endrit Thaçi, djali i Presidentit Hashim Thaçi është aksidentuar mëngjesin e sotëm. Kështu ka raportuar Gazeta Shneta. Policia e ka konfirmuar se mëngjesin e sotëm ka ndodhur një aksident, duke thënë se në të janë përfshirë tri vetura. “Sot në ora 05:25 në rrugën Prishtinë – Ferizaj, te rreth rrotullimi...
Lajme

Shkon në 373 numri i të vdekurve me COVID-19 nëKosovë

8 persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë. Kështu ka njoftuar Drejtori i Insitututit Kombëtar i Shënndetit Publik të Kosovës, Naser Ramadani. Numri total i të vdekurve ka arritur në 373. Ndërkohë janë regjistruar edhe 193 raste të reja me koronavirus. Numri total...
Lajme

193 raste të reja me COVID-19, janë nga këto qytete

Raporti i plotë nga IKSHPK: 205 TË SHËRUAR DHE 193 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 491 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 193...
Lajme

Ky është 29-vjeçari shqiptar me COVID-19 që vrau veten sot

Një ngjarje e rëndë u raportua sot nga spitali “Shefqet Ndroqi”, ku 29-vjeçari që i dha fund jetës mësohet se është nga Durrësi. Xhino Koça ndodhej i shtruar në spital prej disa ditësh pasi kishte rezultuar pozitiv me Covid-19, ndërsa në rrethana ende tronditëse mëngjesin e sotëm në orën 04:30...
1 2 3 4 5 6
Page 3 of 6