archive13 Gusht, 2020 - 19:24

Lajme

Aksident i rëndë në magjistralen Prishtinë-Pejë

Tre persona janë lënduar në një aksident që ndodhi sot në magjistralen Prishtinë-Pejë. Ngjarja ndodhi në fshatin Koreticë, saktësisht te vendi i njohur si “Kroi i mbretit”. Sipas Policisë së Kosovës, në aksident janë përfshirë tri vetura. Njësitet policore të trafikut kanë dalë në vendngjarje dhe po merren me rastin....
Lajme

​Hoxhaj demanton Rusinë për vaksinën kundër koronavirusit

Kryetari i Komunitetit për Siguri dhe Privatësi, Mentor Hoxhaj, ka raportuar edhe për një lajm të rremë, gjegjësisht për “imazhin e vajzës së Putinit”, Natalias, për promovimin e “vaksinës ruse”. Në vazhndën e një numri të madh të lajmeve të rreme në kohën e koronavirusit, Hoxhaj ka thënë për KosovaPress...
précis

Dr. Mevlan Qafleshi sjell dy botime me analizë shkencore

Redaksia e “Televizioni Opoja” ju sjell pranë jush autorin Dr. Mevlan Qafleshin nga komuna e Dragashit, i cili brenda një periudhe të shkurtër ka nxjerrë në dritë dy botime, njëri me karakter më të profilizuar të fizikës së materialeve dhe çështjeve mjedisore, ndërsa tjetri për lexuesin më të gjerë për...
1 2 3 4 6
Page 2 of 6