archive13 Gusht, 2020 - 23:36

Lajme

Vetëvritet në moshën 36 vjeçare vajza e miliarderit të njohur

Hilary Tisch, një nga vajzat e bashkëpronarit të skuadrës amerikane të futbollit amerikan New York Giants, Steve Tisch ka ndërruar jetë. Ajo kishte tentuar vetëvrasjen pak ditë më parë dhe ishte në gjendje të rëndë shëndeti mendor. Hilary ishte stiliste bizhuterish dhe gjithashtu kishte një organizatë jofitimprurëse me të cilën...
Lajme

Qindra të vdekur për shkak të dezinformimit për Covid-19

Në tre muajt e parë të këtij viti, në të gjithë botën, të paktën 800 njerëz kanë vdekur për shkak të dezinformimit për koronavirusin e ri, thonë studiuesit. Një studim i botuar në Gazetën Amerikane të Mjekësisë Tropikale dhe Higjenës thotë se rreth 5.800 njerëz u pranuan në spital si...
1 2 3 6
Page 1 of 6