archive12 Gusht, 2020 - 23:59

Lajme

Aksident i rëndë në rrugën e Kombit, humb jetën një i ri

Aksidenti i rëndë i ndodhur mesditën e sotme në rrugën Kukës-Morinë, i ka marrë jetën edhe personit të dytë që ndodhej në automjetin që u aksidentua. Ai është Klinsman Uka, 27 vjeç, me banim në Kukës. Ky i fundit ndërroi jetë në spitalin e Traumës, pasi u transportua me helicopter...
Lajme

Ramush Haradinaj president? – vjen reagimi nga LDK-ja

Gjatë ditës së sotshme kryesia e AAK-së e ka përkrahur fuqishëm kryetarin e partisë së tyre, Ramush Haradinaj për ta marrë postin e presidentit. Rreth kësaj teme nuk ka pasur reagime deri më tani nga partneri i madh i koalicionit, Lidhja Demokratike e Kosovës, transmeton Indeksonline. Në një prononcim për...
Lajme

Rritja e rasteve me Covid, OBSH del me këshilla të reja

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka njoftuar se puna rutinore e dentistëve duhet të shtyhet derisa të zvogëlohet numri i rasteve të reja me COVID-19. OBSH këshillon që kujdesi rutinë i shëndetit oral, i cili përfshinë kontrolle të shëndetit oral, pastrim dhëmbësh dhe kujdes parandalues, të shtyhet derisa të ketë...
Lajme

Përhapja e madhe e Coronavirusit, Belgjika ashpërson masat

Duke filluar nga e mërkura, banorët e Brukselit do të duhet të nisin bartjen e maskave të fytyrës. Kjo pasi që autoritetet rajonale morën vendim për ta bërë të detyrueshme bartjen e tyre në përpjekje për të ndaluar përhapjen e virusit, transmeton portali arbresh.info. Masa u zgjodh në 19 komuna...
Lajme

Ky është Zyrtari Policisë së Kosovës që humbi betejën me Covid-19

Gegë Prenaj, pjesëtar i Policisë së Kosovës, ka ndërruar jetë si pasojë e Covid-19. Prenaj mësohet se ishte në oksigjenoterapi prej javësh, pas infektimit me koronavirus. I ndjeri ishte nga fshati Gjorgjovik i Madh i Klinës, dhe punonte prej vitesh në stacionin policor të këtij qyteti. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë...
Lajme

Milot Rashica pranë kalimit te skuadra e Premierligës

Rashica tashmë po i përgatit valixhet që të largohet nga Werderi drejtë një skuadre të re. Nga shumë media botërore, raportohej se për kosovarin ishin të interesuara klubet si, AC Milan, Leipzigun dhe skuadrat nga Premierliga përfshirë Aston Villën, shkruan IndeksOnline E për këtë të fundit si duket gjërat janë...
Lajme

Vdes edhe një person nga Covid-19, ishte punëtor i këtij sektori

Gegë Prenaj, pjesëtar i Policisë së Kosovës, ka ndërruar jetë si pasojë e Covid-19. Prenaj mësohet se ishte në oksigjenoterapi prej javësh, pas infektimit me koronavirus. I ndjeri ishte nga fshati Gjorgjovik i Madh i Klinës, dhe punonte prej vitesh në stacionin policor të këtij qyteti. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë...
1 2 3 7
Page 1 of 7