archive10 Gusht, 2020 - 23:52

Lajme

Forca e Sigurisë së Kosovës pranon donacion nga Turqia

Në ambientet e Kazermës “Adem Jashari” të Forcës dhe Sigurisë së Kosovës (FSK) në Prishtinë dje është mbajtur ceremonia e pranim-dorëzimit të një donacioni nga Turqia për ushtrinë tonë në vlerë financiare prej 742.904 dollarëve, transmeton Anadolu Agency (AA). Siç njofton Ministria e Mbrojtjes e Kosovës, donacioni përbëhet nga veshmbathje,...
Lajme

PAMJE: Aksident trafiku në Podujevë

Numri i aksidenteve në trafikun rrugor, vazhdon të jetë shqetësues. Një i tillë ka ndodhur në orët e mbrëmjes në qytetin e Podujevës. Dy vetura janë përplasur njëra me tjetrin, nga Indeksonline sjellë pamje. Derisa, s’dihet nëse ka persona të lënduar. https://youtu.be/COmRNWbSHEo...
Lajme

Zemaj: Jemi shembull për menaxhimin e pandemisë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, tha se Kosova është shembull për menaxhimin e situatës me koronavirus. Zemaj tha se numri i vdekjeve nga koronavirusi do të ishte më i madh nëse nuk do të shfrytëzoheshin të gjitha kapacitetet. “Do të ishte numër më i madh i vdekjeve. Kur kam nisur...
Biznes

Mashtrimi me Start-up: Përfituesve të granteve iu dolën paratë në llogari por bizneset nuk u hapen kurrë

Ministria e Inovacionit dhe Nërmarrësisë (MIN) gjatë vitit 2019 kishte realizuar me qindra pagesa për financimin e bizneseve Start-up në fushën e inovacionit dhe ndërmarrësisë. Mirëpo, sipas Auditorit të Përgjithshëm, në dhjetëra raste, përfituesve iu dolën mjetet në llogari, por bizneset nuk u hapen kurrë. Në bazë të nenit 8...
1 2 3 8
Page 1 of 8