archive9 Gusht, 2020 - 22:55

Shëndeti

5 shenjat që tregojnë se po e teproni me kafen

Nuk kemi ndërmend t’ju themi që të hiqni dorë nga kafja. Dita jonë nuk mund të imagjinohet pa atë kafen e mëngjesit. Por, ju sugjerojmë që të mos e teproni me të, pasi mund të shkaktojë efekte anësore, shkruan shendeti.com.al. Këto janë 5 shenjat që tregojnë se e keni tepruar...
Lajme

COVID-19/ Afër 4000 raste aktive, ja me kënd krahasohet Kosova

Kosova po përballet me raste të shumta të Covid-19, ndërsa është infektuar edhe kryeministri, Avdullah Hoti dhe zëvendësi i tij, Driton Selmanaj. Kosova ka gjithsej 10247 raste me Covid-19 të konfirmuara. Prej tyre 5944 persona janë shëruar ndërsa 327 persona kanë ndërruar jetë. Në krahasim me vendet e rajonit, Kosova...
Lajme

Digjet një shtëpi në Prishtinë (VIDEO)

Në Prishtinë një shtëpi është duke u djegur në lagjen Velania. Reporteri ka siguruar pamje ku shihet se një shtëpi është kapluar nga zjarri në lagjen Velania. Policia akoma nuk ka raportuar për këtë ngjarje dhe nuk dihet për dëmet që mund të jenë shkaktuar. Reporteri ka kontaktuar Policinë, por...
Lajme

Mungesë e rezervave të gjakut, bëhet apel për më shumë dhurues

Institucionet shëndetësore në Kosovë kanë bërë me dije se ka mungesë të rezervave me gjak. Këtë e konfirmojnë edhe në Qendrën e Transfuzionit të gjakut, sipas të cilëve numri i dhuruesve vullnetarë, ka rënë kohëve të fundit. Drejtoresha e Qendrës, Bukurije Zhubi tha se ka mungesë të gjakut, sidomos të...
1 2 3 4
Page 1 of 4