archive8 Gusht, 2020 - 23:19

Lajme

Mësohet se sa do të kushtojë një vaksinë kundër Covid-19

Kompania bioteknologjike amerikane, Moderna, ka njoftuar se është në bisedime me disa shtete për furnizimin me vaksinën eksperimentale kundër koronavirusit të ri SARS-CoV-2 që shkakton sëmundjen Covid-19, duke shtuar se tanimë ka pranuar rreth 400 milionë dollarë amerikanë për furnizimin e mundshëm. Çmimi i vaksinës së mundshme të Moderna është...
Lajme

Rrahen një femër e një burrë në kafiteri

Një rrahje ka ndodhur sot në mes një femre dhe një burri brenda një kafiterie, në qytetin e Ferizajt. Ende nuk dihen arsyejet pse ka ndodhur ky rast. Mirëpo, Policia e Kosovës ka arritur menjëherë në vendin e ngjarjes. Me këtë rast, është krijuar një tollovi e madhe e qytetarëve...
Sporti

Urimi i presidentit Ademi për Dritën

Presidenti i FFK'së Agim Ademi ka uruar Dritën për fitoren e arritur sonte në ndeshjen gjysmëfinale të parakualifikimeve për Ligën e Kampionëve, raporton Korrespodenti. Ai ka përgëzuar futbollistët për lojën e shfaqur dhe suksesin e arritur. Ky është urimi i plotë i kreut të FFK'së: Përgëzime Dritës për fitoren e...
Lajme

Rishfaqet sëmundja vdekjeprurëse në Kinë, izolohet i gjithë fshati

E përditshmja italiane “La Repubblica” bën të ditur se vdekja e një personi nga murtaja bubonike, që përhapet nga brejtësit, ka alarmuar menjëherë qeverinë kineze. Autoritetet kanë izoluar fshatin Suji Xincun, ku banonte viktima, në Mongolinë e Brendshme. Autoritetet në rajonin kinez të Mongolisë së Brendshme kanë vendosur një fshat...
Lajme

Lajmet tragjike nga Libani nuk kanë të ndalur

Protestat kundër qeverisë së Libanit kanë përshkallëzuar ditën e sotme. Me mijëra protestues u mblodhën në qendër të Bejrutit dhe u përplasën me policinë. Disa persona arritën të futen në mjediset e Ministrisë së Jashtme dhe te Shoqata e Bankave, ndërkohë që policia është përgjigjur me gaz lotsjellës. Sipas AFP,...
Lajme

Vdes edhe një puntor i këtij sektori nga Coronavirusi

Ka humbur betejën me koronavirus, Azem Berisha, punëtor i Postës nga komuna e Fushë Kosovës, shkruan Gazeta Metro. Ka vdekur edhe një persona si pasojë e koronavirusit, viktima ishte punëtor i Postës nga fshati Harilaq komuna Fushë Kosovës. Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënës i komunës së Fushë Kosovës,...
Lajme

Zemaj shkon në Preshevë, por këtë detaj nuk e keni vërejtur

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, sot vizitoi shqiptarët në Luginë për të parë gjendjen epidemiologjike atje dhe nevojat e shqiptarëve në përballjen me pandeminë. Zemaj hyri në territorin e Serbisë me automjetet zyrtare që mbanin targat e Republikës së Kosovës, edhe pse të tillat nuk lejohen në shtetin serb, njofton...
Sporti

Eurogolat e kualifikojnë Dritën në finalen e rundit preliminar të Ligës së Kampionëve

Drita është kualfiikuar në finalen e rundit preliminar të Ligës së Kampionëve pas fitores kundër kampionit të Andorrës, Inter d’Escaldes. Në ndeshjen e zhvilluar në “Colovray Stadium”, në Nyon të Zvicrës, kampionia e Kosovës fitoi me rezultat të ngushtë, 2:1. Eurogolat e shënuar nga Xhevdet Shabani (’21) dhe Hamdi Namani...
Lajme

Stuhia e madhe këput majen e minarës së xhamisë

Kosova sot pasdite është ballafaquar me stuhi të fuqishme, e të cilat kanë shkaktuar edhe dëme materiale. Më së shumti dëme sot janë evidentuar në komunën e Shtimes. Në rrjete sociale janë publikuar fotografi, nga ku shihen dëmet e konsiderueshme të shkaktuar nga kjo stuhi. Në njërën nga fotografitë, shihet...
Lajme

Një person gjendet pa shenja jete brenda veturës, Policia jep detaje

Një person është gjetur pa shenja jete brenda një veture sot në Koliq, lagjja “Peraj”. Lajmin për Indeksonline e ka konfirmuar Bajram Krasniqi nga Policia e Kosovës. Policia e Kosovës është duke e trajtuar rastin në koordinim me prokurorinë. “Sot, më 08.08.2020 rreth orës 14:30, policia është njoftuar për një...
1 2 3 5
Page 1 of 5