archive7 Gusht, 2020 - 23:46

Lajme

Konfiskohen sasi të produktëve ushqimore me afat të skaduar

Kryetari i Skënderajt, Bekim Jashari ka njoftuar se janë konfiskuar sasi të produkteve ushqimore me afat të skaduar në 4 biznese. “Javën që po mbyllim inspektorët komunal, krahas zbatimit të masave parandaluese kundër COVID-19, ia kanë dedikuar edhe inspektimit në markete e supermarkete, me ç’rast kanë konfiskuar sasi të produkteve...
Tech

Bill Gates optimist, tregon kur do të përfundojë pandemia

Sipas Bill Gates, përmes inovacionit në diagnostikim, terapi dhe vaksinim, bota do të ketë dalë përfundimisht nga gjendja e pandemisë deri në fund të vitit 2021 “Fundi (i pandemisë) vjen kur midis infeksionit natyror dhe vaksinës kemi imunitetin e tufës,” tha ai në një intervistë për Bloomberg. Sipas Gates, “vaksina...
Lajme

“Nga kush po rrezikohet UÇK’ja?”

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka deklaruar se UÇK-ja nuk ka nevojë të mbrohet nga krijuesit, nga vet populli shqiptar. Sipas saj, qytetarët e Kosovës kanë ndjenjë e respekt për luftën çlirimtare dhe nuk ka nevojë t’i imponohet nga deputetët e Kuvendit të Kosovës. Ajo gjatë diskutimit për...
Lajme

Gjermania ashpëron masat për kosovarët që kthehen atje

Ambasada e Kosovës në Gjermani, ka njoftuar se nga 8 gushti do të jetë obligative testi për COVID-19 për personat me dyshtetësi apo që janë banorë rezidentë në Gjermani të cilët hynë në territorin gjerman. Në njoftimin thuhet se pasi të bëhet testi për COVID-19, personat do t’i nënshtrohen masës...
ShowBiz

E mposhtë Coronavirusin, nis pushimet në bregdetin shqiptar

Këngëtarja Adelina Thaçi ka njoftuar se është shëruar plotësisht nga virusi COVID-19 pas disa ditësh izolimi. Artistja, e cila shquhet për vokalin e saj, theksoi se virusi ekziston dhe se ka hasur vështirësi të mëdha gjatë kësaj kohe, shkruan portali arbresh.info Por si duket, Adelina është shëruar plotësisht nga Covid-19...
Lajme

Xhandarmëria serbe në Kosovë, reagon ashpër Qëndron Kastrati

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebbook, ka reaguar pas raportimeve për hyrjen e xhandarmërisë serbe në territorin e Kosovës, saktësisht në Karaçevë të Kamenicës. Kastrati tha se është tejet shqetësuese që gjatë ditës paramilitarë serbë të armatosur kanë hyrë në...
1 2 3 6
Page 1 of 6