archive5 Gusht, 2020 - 23:42

Lajme

Ky është 34-vjeçari që dyshohet se vdiq nga koronavirusi

Një zyrtar komunal në Shtime ka ndërruar jetë. Në moshën 34 vjeçare, Afrim Tafa humbi jetën pasi ishte i infektuar me Covid-19. Kështu ka bërë të ditur drejtori për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale në Komunën e Shtimes, Musa Baftiu, i cili tha se i ndjeri kishte probleme me mushkëri. “Po...
Lajme

A do të fillojë të mbahet online viti i ri shkollor?

Ministri i Arsimit, Ramë Likaj, ka thënë se procesi mësimor mund të vazhdojë në formë virtuale edhe me fillimin e vitit të ri shkollor. Megjithatë, ai thotë se do të ndërmeren masa që të vazhdojë mësimi në mënyrë online, për shkak se një pjesë e nxënësve nuk ka mundur të...
LajmeShëndeti

Vaksina kundër Covid-19/ Kompania amerikane nis bisedimet me shtetet për vaksinën, ja kur pritët të jetë gati

Kompania bioteknike amerikane, Moderna Inc, tha të mërkurën se ka nisur bisedimet me disa vende për marrëveshjen e furnizimit për vaksinën e saj eksperimentale të koronavirusit. Gjithashtu bëri të ditur se ka marrë rreth 400 milionë dollarë në depozita për furnizim të mundshëm. Javën e kaluar, Moderna njoftoi fillimin e...
Lajme

“COVID-19 nuk është asgjë para kësaj krize që po na afrohet”

Kriza globale ka shokuar botën. Ajo po shkakton një numër tragjik jetëhumbjesh. Njerëzit po përjetojnë vështirësi ekonomike që nuk janë parë në shumë gjenerata. Efektet janë të dukshme në të gjithë planetin. Natyrisht, unë po flas për COVID”, thuhet nga Bill Gates në një shkrim të publikuar në faqen e...
1 2 3 7
Page 1 of 7