archive3 Gusht, 2020 - 23:27

Lajme

Albulena Haxhiu nuk po njihet në këtë foto

Ish ministrja e Drejtësisë pavarësisht se nuk e gëzon më këtë post, vazhdon të jetë një figurë e dalluar e mjaft e respektuar nga populli. Ani pse ishte kohë e shkurtë mandati i saj si ministre e tillë, punoi aq shumë sa për tu vlerësuar e përmenduar gjatë, shkruan “Kosovarja”....
Lajme

Ministri Zemaj jep një lajm me rëndësi nga terreni

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka dalë edhe sonte në terren së bashku me ekipet e inspekcionit, për ta monitoruar zbatimin e masave në Prishtinë. Zemaj së bashku me inspektorët po monitorojnë gjendjen në sektorin e Gastronomisë. “Ka reflektim pozitiv sonte. Do të jemi rigoroz në mbajtjen e masave. Kjo...
Lajme

Vetëm edhe kaq shtretër janë të lirë për pacientët me COVID-19

Drejtori i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi, ka treguar kapacitetet e Kosovës për trajtimin e pacientëve me Covid-19. Ai tregoi se me rritjen e numrit të pacientëve, rriten edhe kapacitet. “Kemi shtretër mjaftueshëm, por mos të harrojmë se kemi dhe klinika të tjera të cilat janë...
Op/Ed

Superliga e Kosovës është hajgare!

Shkruan: Adem Haliti Futbolli i Kosovës ende është amator, s’i plotëson as kushtet elementare e lere më siç flasin për ngritje të cilësisë. Këtë e ka treguar më së miri kombëtarja e Kosovës se pse asnjë futbollist nuk është nga Superliga e Kosovës. Superliga e Kosovës është hajgare, të gjithë...
1 2 3 6
Page 1 of 6