archive2 Gusht, 2020 - 18:58

Lajme

Anëtari serb i Mbrojtjes Civile me një grup të armatosur hyjnë në stacionin policor dhe e rrahin zyrtarin e Policisë së Kosovës

Millosh Milovanoviq, anëtar i Mbrojtjes Civile në veri të Kosovës i njohur me nofkën “Grizzly”, bashkë me një grup të armatosur, dje e kanë rrahur në stacionin policor të Zubin Potokut, zyrtarin policor Dejan Radivijeviq, i njohur me preudonimin “Muga”, raporton Gazeta Sinjali. Brenda stacionit policor, përveç tjerash, mësohet se...
Lajme

Armend Zemaj paralajmëron masa edhe më të ashpëra

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, të dielën ka vizituar Aeroportin e Prishtinës për të siguruar ambient të sigurt për ardhje dhe vajtje të bashkatdhetarëve. Ai përmes një postimi në Facebook ka shkruar se inspektorët dhe policia kanë vazhduar inspektimin edhe në pishina, qendra tregtare e kafiteri. Janë gjobitur dhe mbyllur,...
Lajme

Vdes nga COVID-19 gazetari kosovar

Sot ka vdekur gazetari kosovar nga Ferizaj, Musli Berisha. Lajmin fillimisht e ka publikuar RTV Tema, por ka reaguar edhe kreu i Degës së LDK’së atje, Muharrem Sfarqa, i cili ka shprehur dhimbjen e tij për vdekjen e Berishës, derisa ka treguar se ai s’ka mundur t’i mbijetojë dot virusit...
1 2 3 4
Page 2 of 4