archive2 Gusht, 2020 - 23:54

Lajme

Çka do të ndodhë sot në Kosovë?

Këto janë ngjarjet e paralajmëruara për ditën e hënë(më 03 gusht) në Kosovë: Sindikata e Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve mban protestë. (Para Qeverisë së Kosovës, ora 10:00) Pronarët e pishinave do ta mbajnë një protestë në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, për t’i shprehur pakënaqësitë për mbylljen e pishinave nga ana...
Lajme

Edhe një person vdes nga koronavirusi, është nga ky qytet

Një person i infektuar me Covid-19 nga Zhegra e Gjilanit, ka ndërruar jetë. Kështu ka bërë të ditur kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri. 17 qytetarë të Gjilanit kanë vdekur pasi janë infektuar nga virusi. “Me keqardhje ju njoftoj se edhe një bashkëqytetar i yni nga Zhegra e ka...
Lajme

“Në nëntor muaj nis prodhimi i vaksinës kundër COVID-19”

Studiuesit e njërës prej dy vaksinave potenciale që po zhvillohen në Rusi, kundër koronavirusit, thonë se po presin miratimin e autoriteteve për vaksinën e tyre dhe se po planifikojnë që të nisin prodhimin e saj në muajin nëntor. Këto pretendime të institutit shtetëror Vektor, janë në kundërshtim me disa paralajmërime...
Lajme

Aksion i madh i policisë në këtë qytet

Policia dhe Inspektoratet edhe sonte do të vazhdojnë aksionin në Vushtrri ndaj atyre që nuk i respektojnë masat kundër përhapjes së koronavirusit. Lajmin e ka konfirmuar drejtori i Inspekcionit në këtë komunë, Rrahim Ajeti, i cili tha se edhe sonte do të ketë aksion në këtë komunë. “Prapë sonte kemi...
Lajme

Kryeministri Avdullah Hoti infektohet me Covid-19

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka njoftuar se ka dalë pozitiv në testin për Covid-19. Hoti thotë se nuk ka shenja apo simptoma përveç një kolle shumë të lehtë. Tutje, Hoti njoftoi se për dy javët e ardhme do të jetë...
Lajme

Vdesin edhe dy persona nga koronavirusi në këtë komunë

Kanë vdekur dy persona nga koronavirusi në Kamenicë. Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i kësaj komune, Qëndron Kastrati, përmes një postimi në Facebook. Njoftimi i plotë: Ju njoftoj me keqardhje se edhe dy qytetarë të komunës sonë kanë humbur betejën me #COVID19. Këto dy raste, një 74 vjeç...
1 2 3 4
Page 1 of 4